لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ تهران ۰۳:۳۰

هیلی دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را به مثابه «جنگ» دانست


نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد
نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را به منزله جنگ دانسته است.

به گزارش رویترز،خانم هیلی که در نشستی به همراه مادلین آلبرایت و کاندولیزا رایس، وزرای سابق امور خارجه آمریکا درموسسه جرج بوش در نیویورک صحبت می کرد، اظهار داشت: ما می بایست در خصوص این مساله سخت باشیم و آنها را وادار به پاسخگویی کنیم.

سفیر آمریکا در سازمان ملل اضافه کرده است، وقتی یک کشور در انتخابات کشور دیگر مداخله می کند این جنگ است. واقعا جنگ است چرا که درصدند با دستکاری دمکراسی آنچه را که مردم می خواهند، تغییر دهند.

خانم هیلی تاکید کرده است: این سلاحی است که آنها انتخاب کرده اند و ما می بایست مقابل آن بایستیم.

هم اکنون تحقیقات در خصوص مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط رابرت مولر، رییس اسبق اف بی‌ای که از سوی وزارت دادگستری ‌ به عنوان مستشار ویژه منصوب شده در حال انجام است.

کمیته‌های کنگره آمریکا نیز به صورت جداگانه و مستقل در حال انجام تحقیقاتی در این زمینه هستند.

تعدای از نهادهای امنیتی آمریکا در ژانویه ۲۰۱۷ در پایان تحقیقات خود اعلام کردند که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه دستور یک کارزار سازمان‌یافته برای «تأثیرگذاری» بر انتخابات آمریکا را صادر کرده بود که هدف آن ایجاد بی‌اعتمادی به سیستم انتخاباتی آمریکا، تضعیف هیلاری کلینتون و کمک به دونالد ترامپ بود.

با وجود تمامی شواهدی که منتقدان ارائه می‌دهند، دولت روسیه دخالت در کارزار انتخاباتی آمریکا را تکذیب کرده و دونالد ترامپ نیز هرگونه همکاری با روسیه را رد می‌کند.

XS
SM
MD
LG