لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۲۳

هاروی واینستین با یک میلیون دلار وثیقه آزاد شد


هاروی واینستین (راست) به همراه وکیل خود بنجامین برافمن، در جلسه دادگاه روز جمعه در نیویورک

هاروی واینستین، تهیه کننده هالیوود و از کسانی که باعث شد قربانیان آزار جنسی جریان موسوم به «من هم» (Me Too) را شکل بدهند، روز جمعه در دادگاهی در نیویورک با اتهام «تجاوز» روبرو شده و با قرار وثیقه یک میلیون دلاری و دیگر محدودیت‌ها به شکل مشروط آزاد شد.

جوان ایلوتزی اوربون، مشاور دادستان نیویورک پس از جلسه دادگاه گفت:‌ «شخص متهم، کسی است که از موقعیت و پول و قدرت خود استفاده کرده تا زنان را جلب کرده و از آن‌ها سوءاستفاده کند.»

هاروی واینستین از زمان شروع این جریان، با اتهام‌های مختلفی روبرو شده از جمله رفتار ناشایست جنسی و همچنین اتهام تجاوز.

شماری از قربانیان هاروی واینستین به طور عمومی از کارهای او پرده برداشته‌اند ولی قربانی تجاوز در این پرونده، هنوز هویت خود را به طور عمومی اعلام نکرده است.

هاروی واینستین همه اتهام‌ها را رد کرده و گفته هیچ کار جنسی «بدون رضایت دو طرف» انجام نداده است.

بنجامین برافمن، وکیل او در جریان جلسه دادگاه روز جمعه گفت تلاش خود را می‌کند تا متهم را از اتهام‌ها تبرئه کند. وکیل مدافع او گفته جریان دادگاه برای اتهام‌های منتهی به جرم است و نه رفتار نامناسب متهم.

پس از جلسه دادگاه،‌ هاروی واینستن با قرار وثیقه یک میلیون دلاری و همچنین دستبندی هشدار دهنده آزاد شد که مقرر می‌کند او اجازه خروج از ایالت‌های نیویورک و کانکتیکت را ندارد.

هاروی واینستین ۶۶ ساله و در حالی که دوربین‌ها مدام از او عکس می‌گرفتند و خبرنگاران می‌پرسیدند «آیا پشیمان هستی یا نه؟» از دادگاه خارج شد. در حالی که خبرنگاران می‌پرسیدند چیزی هست که بتواند بگوید، او سرش را تکان داده و گفت: «نه.»

پرونده این دادگاه می‌گوید او به اتهام کشاندن یک زن به اتاق هتلی در نیویورک در سال ۲۰۱۳ و سپس تجاوز به او، متهم است.

اتهام پرونده رفتار ناشایست جنسی مرتبط با لوسیا اوانز، هنرپیشه‌ای است که می‌گوید از سال ۲۰۰۴ و از زمانی که واینستین را دیده، در دفتر او به کرات مجبور به ارضای دهانی برای او شده است.

بیش از ۷۵ زن هاروی واینستین را به رفتار ناشایست جنسی متهم کرده‌اند. دادستان شهر نیویورک همچنین مشغول بررسی شکایت «پاز د لا هوورتس» هنرپیشه سریال «برودواک امپایر» است که می‌گوید دو بار در سال ۲۰۱۰، هاروی واینستین به او تجاوز کرده است.

هاروی واینستین و شرکت‌های فیلمسازی مرتبط با او، از جمله موفق‌ترین فیلمسازان هالیوود هستند. او که یکی از بنیانگذاران شرکت فیلم‌سازی میرامکس است، تهیه کنندگی فیلم‌های مشهوری مانند شکسپیر عاشق و پالپ فیکشن را در کارنامه خود دارد.

در سال ۲۰۰۵ او به همراهی برادرش شرکت فیلم‌سازی واینستین را تاسیس کرد. پس از انتشار گزارش هفته گذشته نیویورک تایمز، هیئت مدیره این شرکت، هاروی واینستین را از سمت مدیریت برکنار و در نهایت اخراج کرد.

به استناد گزارش‌هایی از خبرگزاری‌های آسوشیتد پرس و رویترز، رادیو فردا؛ ک.ت/س.ن

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG