لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰ تهران ۱۸:۰۷

تشدید حملات به صادق لاریجانی: «در قم هم مؤثر نبودی، چه رسد به نجف»


رهبر جمهوری اسلامی در تیرماه صادق لاریجانی و محمد یزدی را برای یک دوره دیگر به عنوان عضو گروه فقهای شورای نگهبان منصوب کرد

در ادامه انتشار انتقادها از رئیس سابق قوه قضاییه ایران، محمد یزدی، دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در یک سخنرانی به نامه صادق لاریجانی به رهبر جمهوری اسلامی و تهدید او به خروج از کشور اعتراض کرد.

بر اساس گزارش‌ها، آقای یزدی در دیدار مسئول و معاونان مرکز بسیج اساتید حوزه گفته است: «فلانی می‌گوید اگه این کار را نکنید نجف می‌روم! خوب بروید، آیا با رفتن شما قم به‌هم می‌خورد؟ شما در قم بودن‌تان هم خیلی موثر نبود؛ چه رسد که نجف بروید. رئیس دفتری که ده سال، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می‌شود، بعد اعتراض می‌کند که چرا گرفتید؟ به اسم مدرسه علمیه، کاخ ساختند!... از کجا آوردی ساختی؟»

هفته پیش برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی از نامه صادق لاریجانی به رهبر جمهوری اسلامی برای شفاعت اکبر طبری و تهدید تلویحی او به عزیمت به نجف در عراق خبر داده بودند.

اما روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد که گزارش‌ها درباره نامه صادق آملی لاریجانی، رئیس این مجمع، به رهبر جمهوری اسلامی درباره برخی متهمان یا «هجرت به نجف اشرف» صحت ندارد و «کذب محض است».

لینک مستقیم

اکبر طبری در دوران ریاست صادق لاریجانی بر قوه قضاییه به عنوان معاون اجرایی دفتر رئيس قوه قضاییه مشغول به فعالیت بود و به اتهام فساد مالی بازداشت شده است.

صادق لاریجانی پس از ده سال ریاست بر قوه قضائیه به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران منصوب شد.

همچنین رهبر جمهوری اسلامی در تیرماه گذشته صادق لاریجانی و محمد یزدی را برای یک دوره دیگر به عنوان عضو گروه فقهای شورای نگهبان منصوب کرد.

با این حال در هفته‌های گذشته در رسانه‌های اصولگرا و تلویزیون حکومتی ایران انتقادهایی تند از مدیریت صادق لاریجانی بر قوه قضاییه مطرح شده است.

از جمله در یک برنامه زنده شبکه یک تلویزیون ایران، یک روحانی به ساختن حوزه علمیه «مجلل» توسط آیت‌الله آملی لاریجانی اعتراض می‌کند.

همچنین در انتقاد از این حملات، مرتضی مقتدایی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، درباره سخنان محمد یزدی گفت که این سخنان باید در دوره مدیریت صادق لاریجانی مطرح می‌شد و اگر در آن زمان مطرح نشده و «سکوت کردند، باید همیشه سکوت کنند».

پیش از این نیز گروه جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌‌ای از ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، خواسته بود تا صادق لاریجانی و علی‌اکبر‌ ناطق نوری را در ارتباط با «زمین‌خواری» در کلاک لواسان تحت تعقیب قضایی قرار دهد و در صورت «محرز شدن تخلفات»، آنان را به «اشد مجازات» محکوم کند.

منابع: خبرگزاری ایرنا، وب‌سایت جماران، رادیوفردا/ ا. م./ ف. دو.
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

دیدن نظرات (۸۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG