لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۰:۱۸

محمدی گلپایگانی: جنگ‌های صلیبی به پایان نرسیده است


محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی

رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید مقابله با جمهوری اسلامی «سرکشی» است، جنگ‌های صلیبی هنوز به «پایان» نرسیده و حمایت‌های ایران از حزب‌الله لبنان موجب «پیروزی‌های ممتد» این گروه است.

به گزارش روز پنج‌شنبه ۲۶ مرداد خبرگزاری صدا و سیما، محمد محمدی گلپایگانی این اظهارات را عصر روز چهارشنبه در کنگره «الماس‌های درخشان» در حوزه هنری تهران بیان کرد و سپس با کنایه به عربستان سعودی، آنها را «خائنین و غاصبین حرمین» نامید و افزود عربستان به واسطه نظام سلطنتی، دارای «اوضاع بدی» است.

او همچنین افزود که برخلاف برخی نظام‌های غیرمردمی منطقه که بر پایه کودتا بنا شده‌اند، جمهوری اسلامی «برخواسته از آرای مردم است و ۹۹ درصد از مردم به این نظام رأی مثبت داده‌اند.»

آقای گلپایگانی به همین دلیل هرگونه مقابله با «نظام مردمی و مشروع» جمهوری اسلامی و «ایستادگی» مقابل آن را «سرکشی» دانست.

رئیس دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای در ادامه، «وفای به عهد» را از «بارزترین ویژگی‌های» جمهوری اسلامی دانست و گفت که حمایت ایران از انتفاضه فلسطین و حزب‌الله لبنان نشانه این ویژگی است.

به گزارش جام‌جم آنلاین از این مراسم، وی اضافه کرد که «این همان حزب‌اللهی است که در جنگ ۳۳ روزه، اسرائیل می‌خواست آن را نابود کند...چه کسی حزب‌الله را به این‌جا رسانده است تا پیروزی‌های ممتد داشته باشند؟ پاسخ روشن است.»

مقام‌های جمهوری اسلامی بارها به صورت علنی اعلام کرده‌اند که از حزب‌الله لبنان حمایت می‌کنند. مدتی پیش نیز حسن نصرالله، دبیرکل این حزب به صراحت اعلام کرد که همه هزینه‌های حزب‌الله از ایران تأمین می‌شود.

آقای نصرالله در یک سخنرانی عمومی گفته بود که «بودجه ما شفاف است. درآمدهایش، هزینه‌هایش، هر آنچه خورده و نوشیده می‌شود، موشک‌هایش و راکت‌هایش همه از ایران دریافت می‌شود ... تا زمانی که ایران پول داشته باشد، ما پول داریم.»

سخنان کم‌سابقه وی مبنی بر دریافت همه مخارج از ایران به دنبال مسدود شدن حساب‌های بانکی مرتبط با حزب‌الله در لبنان بیان شد.

محمدی گلپایگانی در ادامه همچنین با اشاره به آنچه «دشمنی» غرب با ایران نامید، گفت که «جنگ صلیبی پایان نیافته است.»

جنگ‌های صلیبی سلسله جنگ‌های مذهبی بین مسلمانان و مسیحیان بر سر تصاحب سرزمین‌های مقدس بود که به دلیل گستردگی و زمان طولانی آن، خون‌های بسیاری بر زمین ریخته شد.

رئیس دفتر خامنه‌ای با تشبیه مخالفت غرب با ایران و دشمنی مسیحیان با مسلمانان اضافه کرد: «آمریکا و جنایتکارانِ حاکم، از مسئله هسته‌ای ما وحشتی ندارند و می‌دانند که ما دنبال ساخت بمب اتمی نیستیم...با اساس نظام جمهوری اسلامی مسئله دارند.»

گلپایگانی علت این «دشمنی» را نیز «الگو» شدن ایران برای سایر کشورها دانست و مدعی شد که آنها «نمی‌تواند ببینند در کنار کشورهای آشوب‌زده منطقه، ملت ایران در امنیت و آرامش کامل زندگی می‌کنند.»

رهبر جمهوری اسلامی بارها گفته که حل و فصل موضوع هسته‌ای ایران با غرب منجر به پایان «دشمنی» آنها با جمهوری اسلامی نخواهد شد و آنها با طرح مسائل دیگری از جمله حقوق بشر به تحت فشار گذاشتن تهران ادامه خواهند داد.

XS
SM
MD
LG