لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۰۹:۱۸

رئیس اداره ارشاد مشهد بازداشت شد


محمدکاظم دبیری، رئیس اداره ارشاد مشهد

با انتشار تصاویری از شادی و پایکوبی حاضران در مراسم قرعه‌کشی ماهانه در یک مجتمع خرید در شهر مشهد، رسانه‌های ایران روز پنج‌شنبه، ۳۰ فروردین، از بازداشت رئیس اداره ارشاد این شهر خبر دادند.

حسن حیدری، معاون سیاسی امنیتی دادستان مشهد، در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان از بازداشت معاون مدیرکل و رئیس اداره ارشاد مشهد «به دلیل جریحه‌دار کردن عفت عمومی، عدم رعایت قوانین مربوطه و ایجاد مزاحمت برای کاسبان برج سلمان» خبر داده است. میزان نامی از فرد بازداشت‌شده نبرده و همچنین روشن نکرده است که بجز رئیس اداره ارشاد فرد دیگری نیز در این رابطه بازداشت شده است یا خیر.

محمدکاظم دبیری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مشهد، خود روز چهارشنبه وعده داده بود که با مجری و عوامل برگزاری برج سلمان «برخورد» خواهد شد.

انتشار تصاویری از شادی و رقص حاضران در یک مراسم قرعه‌کشی ماهانه که شامگاه سه‌شنبه در برج سلمان، در خیابان راهنمایی شهر مشهد، برگزار شد با انتقاد شدید رسانه‌های محافظه‌کار روبه‌رو شده بود.

رسانه‌های محافظه‌کار مراسم یادشده را «ساختارشکنانه» خوانده و آن را مراسم «افتتاح فروشگاه لباس زیر» معرفی کردند.

اما یکی از مدیران برج سلمان، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا تمامی این موارد را تکذیب کرد.

محمدکاظم دبیری، رئیس اداره ارشاد که اکنون خبر بازداشت او منتشر شده است، روز چهارشنبه به خبرگزاری تسنیم گفته بود با عوامل مراسم برج سلمان «برخورد» خواهد شد و به گفته او ««قرار بود برج پلمب شود».

با این حال محسن افشار، عضو هیئت مدیره این برج، بسته شدن محل را تکذیب کرده و تاکید کرده است که «مراسم قرعه‌کشی‌ که سه‌شنبه شب برگزار کرده‌ایم قانونی بوده و مجوز داشته است ».

به گفته آقای افشار، «حواشی ایجاد شده برای این جشن توسط یک سری از آدم‌هایی که می‌خواهند از هر کاهی کوه بسازند و در هر مسئله‌ای جو ایجاد ‌کنند، درست شده است».

همچنین به گفته رئیس اداره ارشاد مشهد ترانه‌های محسن ابراهیم‌زاده تنها به شکل «پلی‌بک» یعنی غیرزنده در این مراسم پخش شده است.

نام شهر مشهد به‌ویژه در یک سال گذشته به دلیل مخالفت شدید امام جمعه آن یعنی احمد علم‌الهدی با برگزاری کنسرت و اجرای موسیقی در اخبار آمده است.

آقای علم‌الهدی که تاکنون با برگزاری کنسرت موسیقی در این شهر مخالفت کرده در فروردین‌ماه ۹۶ حتی گفت که اساسا «با برگزاری کنسرت در سراسر کشور مخالف است».

مخالفت‌ها با برگزاری کنسرت در مشهد، باعث شده که این شهر در چند سال اخیر از برگزاری کنسرت محروم شود.

بر اساس خبرگزاری‌های تسنیم، میزان، ایسنا، رادیوفردا/ ف. دو. / ج
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG