لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۰۳

ابراز همدردی وزارت خارجه ایران با خانواده قربانیان کشتار لاس وگاس


 بهرام قاسمی سخنگو‌ و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه ایران

بهرام قاسمی سخنگو‌ و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه ایران، روز سه شنبه، با بازماندگان قربانیان کشتار لاس وگاس ابراز همدردی کرد.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی «ضمن ابراز تاسف از وقوع جنایت هولناک کشتار شهروندان عادی در لاس وگاس آمریکا که صدها کشته و زخمی برجای گذاشت، با مردم‌ آن کشور و بازماندگان قربانیان این جنایت ضد انسانی ابراز همدردی کرد.»

استیون پداک، طی نیمه‌شب یک‌شنبه و بامداد دوشنبه، از اتاقی در طبقه سی و دومِ هتل ماندالای بی، به‌روی ۲۲ هزار نفری که در یک کنسرت در فضای باز جمع شده بودند، آتش گشود. این حمله تا کنون ۵۹ کشته برجای گذاشته‌است.از میان ۵۲۷ زخمی، ۱۳۸ نفر هنوز در بیمارستان هستند و وضعیت ۵۰ نفر هنوز وخیم و بحرانی‌ست.

استیون پدک پیش از ورود نیروهای پلیس به اتاقش در هتل خودکشی کرد.

پلیس به اطلاعات تازه‌ای در مورد استیون پداک، عامل کشتار ده‌ها نفر در لاس‌وگاس دست یافته است، هرچند هنوز مشخص نیست انگیزه‌های او یا دلایل این حمله چیست.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، شامگاه دوشنبه، مرگبارترین تیراندازی در تاریخ مدرن آمریکا را یک اقدام شیطانی محض خواند و آن را محکوم کرد.

دونالد ترامپ گفت که این کشتار، ملت آمریکا را در غم، ماتم و اندوه فرو برده است.

آقای ترامپ با تقدیر از کسانی که نخستین واکنش‌ها را در این حادثه نشان دادند و از بروز تلفات بیشتر جلوگیری کردند، افزود که روز چهارشنبه به لاس‌وگاس می‌رود.

همچنین به دستور دونالد ترامپ، پرچم آمریکا در کاخ سفید و سایر ساختمان‌های دولتی به حالت نیمه افراشته درآمده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG