لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۱۱

فرمانده نیروی زمینی سپاه از پایان درگیری با «تیم تروریستی تکفیری» خبر داد


محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران: بیشتر کسانی که دستگیر شدند، تبعه خارجی بودند

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اعلام پایان درگیری میان نیروهای قرارگاه «نجف اشرف» و یک «تیم تروریستی تکفیری» در غرب ایران گفت که در این درگیری٬ پنج تن از اعضای این گروه٬ کشته و ۱۶ تن دیگر دستگیر شدند. به گفته او، سه عضو سپاه پاسداران نیز در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، محمد پاکپور یکشنبه شب هشتم بهمن، گفت: سه تن از کشته‌شدگان تیم اعزامی داعش٬ «در حین محاصره خود را با جلیقه انفجاری منفجر کردند».

وی با اشاره به اینکه این درگیری حدود ۳۰ ساعت طول کشید، افزود که بیشتر بازداشت‌شدگان از «اتباع بیگانه» بوده اند٬ اما اشاره‌ای به تابعیت آنها نکرد.

پیشتر گزارش ها حاکی از آن بود که درگیری نیروهای قرارگاه «نجف اشرف» و یکتیم گروه حکومت اسلامی (داعش) در منطقه «بمو»، از توابع ثلاث باباجانی، در مرز با عراق روی داده است
قرارگاه «نجف اشرف»، یکی از قرارگاه‌های عملیاتی نیروی زمینی سپاه پاسداران است که در استان کرمانشاه هم‌مرز با عراق مستقر شده است.

مقام‌های نظامی و امنیتی ایران، پیشتر هم در مواردی از درگیری مسلحانه با اعضای گروه داعش در نقاط غربی کشور خبر داده‌اند، اما گروه حکومت اسلامی (داعش) که در ماه‌های اخیر پس از سلسله شکست‌هایی در خاک سوریه و عراق، تقریباً همه مناطق تحت تصرف خود را از دست داده است، هیچگاه حضور در چنین درگیری‌هایی را تأیید نکرده است. گرچه تا کنون چند بار درباره هدف قرار دادن ایران هشدار داده است.

این گروه، یک گروه تندروی سنی است که در دیدگاه‌های خود پیروان دیگر مذاهب و گروه‌های اسلامی از جمله شیعیان را خائن و خارج از دین توصیف می‌کند.

گروه حکومت اسلامی (داعش) روز ۱۷ خرداد سال جاری به ساختمان مجلس شورای اسلامی و آرامگاه آیت‌الله روح‌الله خمینی٬ بنیانگذار جمهوری اسلامی، نیز حمله کرده بود.

در این دو حمله٬ ۲۲ تن از جمله پنج تن از مهاجمان کشته شدند.

پس از این دو حمله که گروه حکومت اسلامی (داعش) به طور رسمی مسئولیت آن را بر عهده گرفت٬ مقام‌های امنیتی ایران٬ از بازداشت‌های گسترده هواداران یا عومل داعش در ایران خبر دادند.

در مردادماه سال جاری نیز وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی اعلام کرد که «۲۷ عضو» گروه حکومت اسلامی را دستگیر کرده که قصد داشتند در شهرهای مذهبی و «استان‌های عمقی» ایران «عملیات تروریستی» انجام دهند.

درگیری اخیر در غرب ایران در شرایطی انجام شده است که قاسم سلیمانی٬ فرمانده نیروی قدس، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران، روز ۳۰ شهریور در یک سخنرانی وعده داده بود که ایران «تا دو ماه دیگر» نابودی گروه حکومت اسلامی (داعش) را جشن خواهد گرفت.

خبرگزاری ایرنا و منابع خبری/ب.ب/ب.ک.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG