لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۴۴

ائتلاف به رهبری آمریکا: کمتر از سه هزار نیروی داعش همچنان در عراق و سوریه هستند


حضور حیدر العبادی، نخست عراق در شهر مرزی قائم و اهتزاز پرچم عراق در منطقه مرزی.

سرهنگ رایان دیلون، سخنگوی ائتلاف به رهبری آمریکا در مبارزه با گروه حکومت اسلامی، داعش، روز سه شنبه ۱۴ آذرماه اظهار داشت، برآوردها حاکی از آن است که در حال حاضر کمتر از سه هزار پیکارجوی گروه داعش همچنان در عراق و سوریه باقی مانده‌اند.

به گزارش رویترز، رایان دیلون در توییتر خود نوشته است: ارزیابی کنونی این است کمتر از سه هزار جنگجوی گروه داعش باقی مانده اند. آنها همچنان تهدید هستند.

سخنگوی ائتلاف به رهبری آمریکا اضافه کرده است: ولی ما همچنان به همکاری با شرکای خود ادامه می دهیم تا آنها را شکست دهیم.

طبق این گزارش، توییت سرهنگ رایان دیلون بخشی از پرسش و پاسخ به صورت آنلاین وی بود. این سخنگوی ائتلاف به رهبری آمریکا همچنین تصریح کرده است که این ائتلاف تاکنون ۱۲۵ هزار نیروی عراقی از جمله ۲۲ هزار پیشمرگه را آموزش نظامی داده است.

سرهنگ رایان دیلون همچنان احتمال ایجاد پایگاه دائمی برای نیروهای آمریکایی در عراق را رد کرده است.

این سخنگوی ائتلاف به رهبری آمریکا تاکید کرده است: دولت عراق از شمار نیروهای ائتلاف و محل استقرار آنها آگاه است. نیروهای ائتلاف اینجا حضور دارند تا داعش را شکست دهند. اداره همه پایگاه هایی (که نیروهای ائتلاف) در آنها حضور دارند در دست نیروهای عراقی است.

سرهنگ رایان دیلون تاکید کرده است، مرحله بعدی تمرکز بر تامین امنیت پایدار است، درحالی که توسعه ثبات و خودکفایی عراقی ها مد نظر است.

وی گفته است نیروهای ائتلاف مسئول آزادی چهار و نیم میلیون نفر از دست نیروهای گروه حکومت اسلامی و همچنین آزاد سازی بیش از ۵۲ هزار کیلومتر مربع از مناطق تحت کنترل داعش هستند.

در همین زمینه، ارتش عراق در اواخر آبان ماه سال جاری از بازپس‌گیری شهر کوچک راوه در شمال غربی این کشور، به عنوان آخرین شهر تحت تصرف گروه حکومت اسلامی در عراق، خبر داد.

راوه در استان انبار عراق، جزو اولین مناطقی بود که گروه حکومت اسلامی در سال ۲۰۱۴ تصرف کرد.

گروه داعش در سال ۲۰۱۴ توانست در مدت کوتاهی بخش های وسیعی از غرب عراق را از جمله شهر موصل به تصرف خود در بیاورد. رهبر این گروه سپس در سخنرانی خود در موصل اعلام خلافت کرد.

این در حالی است که طی یک سال اخیر داعش تقریبا اکثر قلمرو خود را در عراق و سوریه از دست داده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG