لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ تهران ۰۵:۳۱

شرکت فولاد دانیلی ایتالیا:‌ همکاری اقتصادی خود با ایران را متوقف کردیم


شرکت فولاد دانیلی ایتالیا که در جریان توافق‌ اتمی موسوم به برجام با ایران قراردادی ۱.۸ میلیارد دلاری امضا کرده بود،‌ اعلام کرد به دلیل تهدید بازگشت تحریم‌های آمریکا، تمامی فعالیت‌های خود با ایران را متوقف کرده است.

آلساندرو ترویلین، مدیرعامل این شرکت گفت:‌ «با خروج آمریکا از توافق اتمی، به دلیل تهدید تحریم‌های ثانوی،‌ دیگر بانک‌ها حاضر به تامین بودجه برای پروژه‌های ایران نیستند.»

شرکت فناوری استخراج اوتوتک فنلاند هم اعلام کرد بازگشت تحریم‌های آمریکا روند انجام پروژه‌های ایران را کند می‌کند، ولی هنوز زود است که اعلام کنند پروژه را ترک خواهند کرد یا نه.

تصمیم اخیر ایالات متحده به خروج از برجام و بازگرداندن تحریم‌های ایران، شرایط را برای ادامه فعالیت شرکت‌های اروپایی در ایران پیچیده کرده و برخی از شرکت‌های عمده اروپایی اعلام کرده‌اند که در سایه برقراری دوباره تحریم‌های آمریکا، توقف فعالیت‌های خود در ایران را بررسی می‌کنند.

کمیسیون اروپا روز جمعه ۲۸ اردیبهشت اعلام کرد روند احیای «مقررات انسداد» را برای محافظت از منافع شرکت‌های اروپایی در ایران در مقابل تحریم‌های ایالات متحده آغاز کرده است.

بیانیه کمیسیون اروپا در زمینه انتقال پول به بانک مرکزی ایران یادآور شده که «این رویکرد می‌تواند در صورت برقراری تحریم‌های آمریکا که می‌تواند شرکت‌های اروپایی فعال در مبادلات نفتی با ایران را هدف قرار دهد، به دولت ایران برای دریافت درآمد مرتبط با نفت، کمک می‌کند».

به استناد گزارش‌هایی از خبرگزاری رویترز، رادیو فردا؛ ک.ت/س.ن
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG