لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ تهران ۰۸:۲۴

تاکيد مکرون بر مشارکت کارشناسان بین المللی در تحقیقات مربوط به قتل خاشقجی


محمد بن سلمان و امانوئل مکرون در حاشیه نشست گروه ۲۰

یک مقام دفتر ریاست جمهوری فرانسه روز جمعه گفت امانوئل مکرون به محمد بن سلمان ولیعهدعربستان سعودی گفته است اروپا بر مشارکت کارشناسان بین المللی در تحقیقات مربوط به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی تاکید خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز این مقام فرانسوی افزود، امانوئل مکرون در یک گفتگوی پنج دقیقه ای در حاشیه اجلاس سران گروه 20 در آرژانتین در مورد ماجرای قتل جمال خاشقجی و دستیابی به یک راه حل سیاسی برای جنگ یمن به ولیعهد عربستان سعودی « پیام قاطعی» داده است.

روزنامه سعودی گازت ویدئویی از این دیدار منتشر کرده که نشان می دهد دو طرف در حالیکه سر آنها به یکدیگر نزدیک است در گوشی صحبت می کنند، امانوئل مکرون مستقیما به چشمان ولیعهد عربستان سعودی نگاه می کند و محمد بن سلمان نیز سر خود را تکان داده و گاه لبخند می زند.

از روی نوار صوتی مکالمه می توان حدس زد که ولیعهد عربستان سعودی درمقطعی می گوید «نگران نباشید» و امانوئل مکرون در پاسخ به او می گوید:«من نگرانم». دربخش دیگری از ویدئوی یک دقیقه ای که بعدا در شبکه توئیترمنتشر شد می توان دید که امانوئل مکرون می گوید «شما هیچوقت به من گوش نمی دهید» و محمد بن سلمان در پاسخ می گوید «البته که گوش می دهم.»

در پایان این ویدئو می توان شنید که آقای مکرون می گوید :«من هميشه روی حرفم می ایستم.»

دفتر ریاست جمهور فرانسه گفت این ویدئو «تفاوت آشکار بین چهره محمد بن سلمان با لبخندی شرمگینانه وچهره رییس جمهور (فرانسه) با حالتی جدی و هشدار دهنده را نشان می دهد که هدف آن انتقال پیام ها به شکل بسیار قاطعی بود.»

در مجموع این مکالمه محترمانه به نظر می رسد. امانوئل مکرون سعی دارد با استفاده از حرکات دستش نظرات خود را به خوبی تشریح کند و به نظر می رسد محمد بن سلمان که مرتب سرش را تکان می دهد به نوعی در حالت دفاعی و عذرخواهی است.

با استفاده از گزارش رویترز، ش.ر

دیدن نظرات (۱۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG