لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۵:۳۱

سياه، رنگ مورد علاقه زنان اروپايی


سیاه، رنگ همه فصل ها برای زنان اروپایی

در بريتانيا نهادی با نام ميس باترفلای Miss Butterfly اخيرا نظرسنجی ای در رابطه با پوشاک زنان انجام داده که بر پايه آن، زنان سياه را به رنگ های ديگر ترجيح می دهند.


در مقدمه اين نظرسنجی اشاره شده که نمی توان در سراسر کره زمين زنی را يافت که حداقل يک لباس سياه در قفسه لباس های خود نداشته باشد.


ميس باتر فلای در نظر سنجی که در سطح کشورهای اروپايی انجام گرفته، به اين نتيجه می رسد که سياه، رنگ مورد علاقه زنان است و حداقل ۴۰ درصد از لباس هايی که بانوان در قفسه دارند سياه رنگ است.


در اين نظرسنجی اشاره شده که در اروپا مشکل بتوان زنی را يافت که حداقل سه شلوار و۱۲ پيراهن يا تی شرت سياه رنگ نداشته باشد.


برپايه همين نظرسنجی به طور متوسط زنان اروپايی ۱۱۰ لباس دارند که حداقل ۴۰ دست از آنها سياه رنگ است.


در پاسخ به سوالی در رابطه با رنگ شيک ترين پالتو، زيباترين کفش و مناسب ترين کيف، اکثريت زنانی که در اين نظرسنجی شرکت کرده اند از رنگ سياه نام می برند.


همين زنان می گويند در بسياری موارد همسران و فرزندانشان با استفاده بيش از حد رنگ های تيره و به ويژه سياه در پوشاک مخالفند و آن را ياس آور و غم انگيز می دانند.


در اين نظرسنجی البته سوالات ديگری هم مطرح شده از جمله در رابطه با بودجه ای که بانوان ، پير و جوان ، به تهيه لباس اختصاص می دهند.


در اروپا زنان از سن ۱۴ سالگی ماهانه دست کم ۱۶۰ يورو خرج لباس، کفش و کيف می کنند و در قفسه های اطاق های خواب ها، ۷۷ درصد لباس ها به زنان تعلق دارد.


۹۰ درصد از زنانی که در اين نظر سنجی شرکت کرده اند اعتراف می کنند حداقل يک لباس در قفسه دارند که هرگز از آن استفاده نکرده اند.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG