لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ تهران ۱۱:۱۷

فدراسيون جهانی کارگران حمل و نقل: اسانلو را آزاد کنيد


منصور اسانلو رییس هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه
منصور اسانلو رییس هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه

فدراسيون جهانی کارگران حمل و نقل روز، پنج شنبه ۲۸ تير ماه با انتشار بيانيه يی در لندن، از جمهوری اسلامی خواست منصور اسانلو، رييس هيات مديره سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه، را آزاد کند.


ديويد کاکرافت David Cockraft دبير کل اين فدراسيون جهانی، همزمان با دومين هفته بازداشت آقای اسانلو، گفته است: «مسوولان جمهوری اسلامی يا بايد اتهام منصور اسانلو، اين مرد شجاع را اعلام کنند يا بی درنگ وی را آزاد سازند.»


ديويد کاکرافت تاکيد کرده است که حداقل انتظار از مقام های تهران اين است که به وکيل مدافع و خانواده آقای اسانلو اجازه دهند با او ملاقات کنند.


اسانلو در زندان اوین


مسوولان قضايی جمهوری اسلامی تاييد کرده اند که منصور اسانلو در زندان اوين است ولی هنوز دليلی را برای بازداشت دوباره وی اعلام نکرده اند.


ديويد کاکرافت تاکيد کرده است که حداقل انتظار از مقام های تهران اين است که به وکيل مدافع و خانواده آقای اسانلو اجازه دهند با او ملاقات کنند

منصوراسانلو ازسه شنبه نوزدهم تيرماه، ناپديد شده است و به گفته منابع کارگری در ايران، افراد مسلح و ناشناس وی را مورد ضرب و شتم قرارداده و ربوده اند.


آقای اسانلو، پيش از بازداشتش، در سفری به اروپا، خواستار حمايت جوامع بين المللی از تلاش کارگران ايرانی در راه دستيابی به حقوقشان شده بود.


منصور اسانلو، رييس هيات مديره سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه، در ماه ژوئن، به دعوت فدراسيون جهانی کارگران حمل و نقل، آی تی اف، و برای انجام سخنرانی در کنگره اين نهاد بين المللی کارگری، به شهر لندن، پايتخت بريتانيا، رفت.


فدراسيون جهانی کارگران حمل و نقل پنج ميليون نفر عضو دارد و سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نيز عضو آن است.


آقای اسانلو پيش از بازداشت، در مورد شرکت خود در اين کنگره به راديو فردا گفت: «در اين کنگره، نمايندگان تمام کارگران صنعت حمل و نقل در جهان به بررسی مسايل گوناگون، بويژه وضعيت جهانی شدن و خصوصی سازی و تاثير بسيار منفی آن بر زندگی کارگران اين صنعت عظيم جهانی پرداختند.»


آقای اسانلو در اين مصاحبه همچنين گفت از اين پس، بايد شاهد حمايت های بيشتر سازمان های بين المللی کارگری از کارگران ايران و حرکت های صنفی آنان بود.


اين فعال کارگری گفت: «چنين حمايت هايی به ما کمک می کند تا درجهت رفع مشکلات فراوان طبقه کارگر در ايران گام های موثری برداشته شود و در اين راه نيزآماده پرداختن هزينه د راين راه حق طلبانه هستيم.»


XS
SM
MD
LG