لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۵:۱۵

قهرمانی فوتبال غرب آسيا برای تيم دوم ايران


تيم ملی ب ايران با پيروزی دو بر يک بر تيم ملی عراق، برای دومين بار پياپی به مقام قهرمانی پيکارهای کنفدراسيون غرب فوتبال آسيا دست يافت.

تيم ملی ب ايران با پيروزی دو بر يک بر تيم ملی عراق، برای دومين بار پياپی به مقام قهرمانی پيکارهای کنفدراسيون غرب فوتبال آسيا دست يافت.


اين مسابقه ها در امان پايتخت اردن انجام گرفت و ايران به دليل در پيش بودن رقابت های قهرمانی آسيا، با تيم دوم خود در اين جام شرکت کرد.


در ورزشگاه ملک حسين امان تيم ملی ب ايران در حالی به قهرمانی در چهارمين دوره اين مسابقه ها دست يافت که در دقيقه ۶۱ ايمان مبعلی به دليل دو اخطاره شدن، از بازی اخراج شد و ايران با ده بازيکن، به يک بازی دفاعی در برابر عراق دست زد.


تماشاگران اندک حاضر در ورزشگاه به شدت تيم عراق را تشويق می کردند.


دو گل در نيمه نخست


تيم ملی ب ايران، نيمه نخست را با گل های حسين بادامکی در دقيقه ۱۳ و هاشم بيک زاده در دقيقه ۲۰ با برتری دو بر صفر به پايان رساند.


بازيکنان ايران عبارت بودند از: حسن رودباريان، جلال حسينی، مجتبی شيری، احمد آل نعمه، شيث رضايی، کيانوش رحمتی، فرزاد آشوبی، ايمان مبعلی، هاشم بيک زاده، حسين بادامکی و مهدی رجب زاده.
حسين بادامکی پس از زدن گل نخست، در دقيقه ۳۸ با دروازه بان تيم ملی عراق تک به تک شد و می توانست نتيجه را سه بر صفر کند، اما فرصت را به راحتی از دست داد.


در اين نيمه، يونس محمد، با يک ضربه دروازه تيم ايران ب را تهديد کرد که حسن رودباريان، دروازه بان موفق ايران در اين تورنمنت و بهترين بازيکن اين مسابقه، با واکنشی تماشايی همچنان دروازه اش را در اردن پايدار نگاه داشت.


اين پايداری تا دقيقه ۸۵ پا برجا ماند تا اين که با اعلام يک پنالتی به سود عراق، صالح سدير، ديگر گلزن بازی با سوريه، آن را بدل به گل کرد تا نتيجه دو بر يک شود و در دقيقه های پايانی بازی شکلی هيجان انگيز به خود بگيرد. در راه قهرمانی، تيم ايران با چهار اخطاری و يک اخراجی به جام رسيد.

در حالی که ايمان مبعلی، احمد آل نعمه و شيث رضايی در نيمه نخست از داور اخطار گرفتند، تنها بازيکن اخطاری عراق يونس محمود بود.


اخطاری های ایران


در نيمه دوم فرزاد آشوبی و مهدی رجب زاده به جمع اخطاری های تيم ايران اضافه شدند و مبعلی با اخطار دوم اخراج شد.


پرويز مظلومی، سرمربی تيم ملی ب پيش از بازی اعلام کرده بود که با تمام قوا به پيکار تيم ملی عراق می رود و هيچ بازيکن مصدوم ندارد.


تيم نخست رقابت های فوتبال غرب آسيا علاوه بر جام قهرمانی، مبلغ ۷۰ هزار دلار جايزه نقدی دريافت کرد .


تيم دوم ۴۰ هزار دلار گرفت و تيم های اردن و سوريه هرکدام ۲۰ هزار دلار دريافت کردند. اين سومين قهرمانی ايران در اين جام بود.


نبودن تيم های فوتبال منطقه خليج فارس، مانند عربستان، کويت، بحرين، قطر، امارات و عمان باعث شده است تا اين جام هنوز از اعتبار لازم در سطح آسيا برخوردار نباشد.


XS
SM
MD
LG