لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۱۳

بروز يک طوفان زمستانی با بادهای شديد در لس آنجلس باعث ببار آمدن خرابی و ساعت ها بی برقی برای بيش از ۱۶۰ هزار خانه مسکونی شد.


در حالی که هوای مطبوع بهاری در شهر لس آنجلس در روزها و هفته های اخير بيشتر به گرمای نيمه تابستان شباهت داشت، ناگهان يک جريان هوای سرد باعث بروز طوفان شديدی همراه با بادهايی به قدرت ۱۰۰ کيلومتر در ساعت ساکنان شهر لس آنجلس را غافلگير کرد.


با اين حال اين طوفان بجز چند دقيقه کوتاه بارانی به همراه نداشت در حالی که هم اکنون کاليفرنيای جنوبی بخاطر عدم بارندگی در طول فصل زمستان دچار کمبود رطوبت و حتی خشکسالی است.


بادها و گردبادهای شديد در برخی از نقاط شهر لس آنجلس سقف خانه ها را از جا کند، درخت ها را واژکون کرد و سکنه بيش از ۱۶۰ هزار خانه مسکونی را ساعت ها بدون برق گذاشت .


سقف يک فرودگاه کوچک در حومه لس آنجلس از جای کنده شد و يک بيلبورد بزرگ تبليغاتی از فراز يکی از ساختمان های بلند در هاليوود سرنگون شد .


در سواحل نزديک به شهر لس آنجلس از جمله «نيوپورت هاربر» قايق های کوچک واژگون شدند و سرنشينان آن ها توسط ماموران آتش نشانی از ميان آب های پرتلاتم بيرون کشيده شدند.


همچنين اعضای تيم قايقرانی دانشگاه ارواين که بعد از ظهر گذشته از ميان آب های يخزده سواحل اورنج کاونتی نجات داده شدند.


ده ها قطار مترولينک دچار تاخير شدند و صدها نفر بدنبال سر پناه به ساختمان های بزرگ در مرکز شهر آنجلس هجوم آوردند و در آنجا منتظر پايان اين طوفان پانزده دقيقه ای شدند .


درعين حال گردبادهای کوچک ميز و صندلی های کافه های خيابانی را به هوا پرتاب ميکرد و پرچم ها از فراز ساختمان ها فرو می افتادند.


بنا برگفته اداره هواشناسی اين طوفان که از نواحی شمال غربی اقيانوس آرام به حرکت درآمده بود، در برخورد با سطح زمين نتوانست رطوبت کافی برای ايجاد باران به همراه داشته باشد.


در عوض، فرار شدن سيستم هوای سرد پس از برخورد با هوای گرم باعث شد تا بادهای شديد از چند جهت وزش پيدا کنند.


طوفان روز گذشته نمايان گر تغييرات عجيب و غير معمولی در شرايط جوی و هوای چند ماه گذشته کاليفرنيای جنوبی محسوب می شود که به ويژه شهرهای وست وود تا ماليبو را زير پوشش خود قرار داده است و در طول ماه فوريه تبديل به يک هوای شبه تابستانی و بدون باران شد.


دهم اکنون لس آنجلس يکی از خشک ترين فصل های زمستانی خود را پشت سر گذاشته است که از ماه جولای گذشته تاکنون با ريزش ۶۲ ميلی مترباران تنها يک پنجم حد معمول بارندگی در سال را داشته است.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG