لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۲۵

آمریکا طرح منع ورود لپ تاپ به پروازهای از مبدا عربستان را لغو می کند


فرودگاه بین المللی کویت (عکس از آرشیو)

اداره امنیت حمل نقل هوایی آمریکا روز دوشنبه اعلام کرده است، طرح ممنوعیت حمل لپ تاپ به داخل پروازهای از فرودگاه جده عربستان به آمریکا را لغو کرده است.

به گزارش رویترز پیش از این، طرح ممنوعیت ورود لپ تاپ به داخل پروازها برای کشور های منطقه لغو شده بود و عربستان آخرین کشور منطقه خاورمیانه است که مشمول این مقرارت تازه می شود.

آمریکادر اوایل فروردین سال جاری برای مقابله باتهدیدهای تروریستی، محدودیت هایی را جهت حمل وسایل الکترونیکی و لپ تاپ به داخل هواپیما‌ها برای مسافران از خاورمیانه به مقصد آمریکا اعمال کرد.

این محدودیت شامل پروازها از ۱۰ فرودگاه مبدا؛ قاهره؛ امان پایتخت اردن؛ کویت؛ کازابلانکا در مراکش؛ دوحه در قطر؛ ریاض و جده در عربستان سعودی؛ استانبول ترکیه؛ و ابوظبی و دبی در امارات متحده عربی شده بود.

اما ماه گذشته آمریکا تدابیر تازه امنیتی را اعلام کرد و از تمام خطوط هوایی و فرودگاه ها خواست این تدابیر را رعایت کنند تا طرح ممنوعیت حمل لپ تاپ مسافران به داخل هواپیما را برای آنها لغو کند.

به گزارش رویترز، جیمز گریگوری، یک سخنگوی اداره امنیت حمل نقل آمریکا هوایی روز دوشنبه گفته است: محدودیت در خصوص فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز در جده امروز لغو شد و مقام های آمریکایی اواخر هفته جاری نیز به ریاض می روند تا اجرای تدابیر امنیتی در فرودگاه این شهر را نیز تایید کنند.

پیشتر مقام های آمریکایی گفته بودند که برای اجتناب از گسترش مقرارت ممنوعیت ورود لپ تاپ به داخل کابین هواپیماها برای همه پروازها، تدابیر امنیتی در فرودگاه ها تشدید می شود و همه خطوط هوایی ملزم به رعایت مقررات جدید هستند.

وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز پیشتر هشدار داده بود هر شرکت هواپیمایی که مقررات امنیتی تازه را اجرا نکند، احتمالا با تدابیر شدیدتری از جمله منع ورود لپ تاپ به کابین هواپیما روبه رو خواهد شد.

به گزارش رویترز، به شرکت‌های هواپیمایی مهلت داده شده بود تا مقرارت تازه اجرا و رعایت کنند.

طبق این گزارش، روزانه ۳۲۵ هزار نفر از طریق پرواز های هوایی وارد آمریکا می شوند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG