لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ تهران ۱۴:۳۸

داعش از «۹۰ درصد مناطق» منبج در شمال سوریه بیرون رانده شده است


شهر منبج (عکس از آرشیو)

گروه دیدبان حقوق بشر سوریه روز شنبه اعلام کرده است، نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه توانسته اند پیکارجویان وابسته به گروه حکومت اسلامی (داعش) را از شهر منبج وادار به عقب نشینی کنند و این شهر را تقریبا به «طور کامل تصرف» کنند.

به گزارش رویترز، نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF)، متشکل از شبه نظامیان کرد و عرب‌های سوریه که از سوی آمریکا حمایت می شوند، از دو ماه پیش عملیات خود را در شمال سوریه آغاز کردند و توانسته نیروهای گروه حکومت اسلامی را نقاط مرزی ترکیه و سوریه وادار به عقب نشینی بکنند.

شریف درویش، سخنگوی نیروی‌های دموکراتیک سوریه، به رویترز گفته است، نبرد‌ها ادامه دارد ولی تقریبا۹۰ درصد شهر از حضور نیروهای اسلامگرای افراطی پاکسازی شده است.

این در حالی است که گروه دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، گفته است: همچنان شماری از نیروهای شبه نظامیان داعش در مرکز شهر حضور دارند.

در همین حال یک سخنگوی ائتلاف به رهبری آمریکا علیه داعش به رویترز گفته است که پیشروی در منبج ادامه دارد و ائتلاف به حمایت خود از نیروی‌های دموکراتیک سوریه ادامه می دهد.

نیروی دموکراتیک سوریه در جریان عملیات دوماه خود پیشتر موفق شده بودند مناطق اطراف منبج را از کنترل حکومت اسلامی خارج کنند.

تصرف منبج یکی از مراکز اصلی ارتباطی حکومت اسلامی با شهر رقه را قطع می‌کند.

خبرگزاری رویترز می‌گوید با آزادی منبج ۴۰ هزار غیرنظامی ساکن این شهر از چنگ داعش نجات پیدا می‌کنند

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG