لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ تهران ۱۵:۱۵

ژنرال متیس: رویکرد نظامی آمریکا در قبال سوریه تغییر نکرده است


جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا،

جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، روز سه شنبه با اشاره به این که رویکرد آمریکا در قبال مساله سوریه تغییر نکرده هشدار داده است، درصورتی که حکومت بشار اسد باردیگر از سلاح شیمیایی استفاده کند، بهای گزافی خواهد پرداخت.

به گزارش رویترز، جیمز متیس که در وزارت دفاع آمریکا ، پنتاگون،با خبرنگاران صحبت می کرد، تصریح کرد: سیاست نظامی آمریکا در سوریه تغییر نکرده و همچنان بر شکست دادن گروه حکومت اسلامی، متمرکز است.

وزیر دفاع آمریکا گفته است: هدف کنونی در سوریه و همچنین اقدامات نظامی از بین بردن و شکست گروه داعش (حکومت اسلامی) است.

گزارش رسانه‌ها حاکی است که در حمله شیمیایی هفته گذشته به شهرک خان شیخون در استان ادلب دست کم ۸۰ نفر کشته شده اند.

آمریکا در واکنش به این حمله شیمیایی، پایگاه هوایی «شعیرات» در استان حمص را با ده‌ها موشک هدف قرار داد. امریکا می گوید حکومت بشار اسد از این پایگاه برای حمله شیمیایی استفاده کرده است.

در جریان حمله آمریکا به پایگاه شعیرات، ۵۹ موشک تام هاوک از ناوهای آمریکایی مستقر در دریای مدیترانه به آن شلیک شد.

وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه با این حال تصریح کرده است که تردیدی وجود ندارد که حکومت بشار اسد از سلاح شیمیایی در خان شیخون در استان ادلب استفاده کرده است.

ژنرال متیس در ادامه تاکید کرده است: پس از این حمله شیمیایی، وزارت دفاع آمریکا گزینه هایی را برای پاسخگویی به این اقدام حکومت سوریه به رییس جمهوری ارائه کرد.

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به نقض مکرر پیمان بین المللی توسط حکومت بشار اسد تاکید کرده است، برای جلوگیری از این که حکومت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کند، برخورد نظامی گزینه بهتری است.

وی اضافه کرده است: رژیم سوریه بهتر است پیش از آن بخواهد باردیگر از سلاح شیمیایی استفاده کند، خیلی جدی فکر کند.

وزیر دفاع آمریکا تصریح کرد: چنانچه حکومت بشار اسد باردیگر از سلاح شیمیایی استفاده کند، بهای بسیار، بسیار گزافی خواهد پرداخت.

درحالی که آمریکا و دیگر کشورها حکومت بشار اسد را به استفاده از سلاح شیمیایی در خان شیخون متهم می کنند، روسیه و سوریه می‌گویند، هیچ شواهدی در اثبات این اتهامات وجود ندارد.

با این حال جیمز متیس تاکید کرده است، تنش بین آمریکا و روسیه در سوریه از کنترل خارج نخواهد شد.

دیدن نظرات (۸)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG