لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۰۲

نگرانی اوباما نسبت به حمایت ناکافی سیاهپوستان آمریکا از هیلاری کلینتون


باراک اوباما، رئيس جمهوری آمریکا

باراک اوباما، رئيس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه نسبت به فقدان حمایت کامل و یکپارچه سیاهپوستان از هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، باراک اوباما گفته است: آرای سیاهپوستان در حمایت از هیلاری کلینتون آنگونه که باید یکدست و یکپارچه نیست.

طبق این گزارش، باراک اوباما و هیلاری کلینتون قرار است در شهرهایی که شمار رای دهندگان سیاهپوست چشم گیری است سخنرانی کنند و شعار محوری هردوی آنها این خواهد بود که خانم کلینتون برای سیاهپوستان مبارزه خواهد کرد ولی دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه، می خواهد شرایط را به عقب برگرداند.

طبق این گزارش، آقای اوباما گفته است: شمار لاتین تبارهای آمریکا که پیش از موعد رای داده اند افزایش یافته ولی چنین روندی در بین رای دهندگان سیاهپوست دیده نمی شود.

رییس جمهوری آمریکا همچنین در یک برنامه رادیویی در روز چهارشنبه تصریح کرده است: من می خواهم همه بدانند، همه انچه انجام داده ایم تا حالا به این بستگی دارد که فردی سکان را به دست بگیرد که باورهای مشترکی با من داشته باشد.

به گزارش آسوشیتدپرس، تا کنون ۱۱۱ هزار سیاهپوست در ایالت کارولینای شمالی تا کنون به صورت زود هنگام رای خود را به صندوق ریخته اند. ولی این میزان کمتر از آرایی است که در انتخابات سال ۲۰۱۲ به صورت پیش از موعد ارسال شده بود. باراک اوباما در این سال با اختلاف ۹۲ هزار را ی به پیروزی رسید.

باراک اوباما در دو انتخابات سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ از حمایت قاطع سیاهپوستان برخوردار بود و اکنون هیلاری کلینتون در ایالت های کلیدی که شمار سیاهپوستان تاثیر گذار است، نیازمند حمایت آنها است.

ریاست جمهوری ترامپ کشور را «به مخاطره »می اندازد

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در یک گردهمایی انتخاباتی هشدار داده است، ریاست جمهوری دونالد ترامپ، «جمهوریت را به مخاطره می اندازد.»

به گزارش آسوشیتدپرس، باراک اوباما که در یک گردهمایی انتخاباتی در شهر «چاپل هیل» کارولینای شمالی سخنرانی می کرد، اظهار داشت: هیلاری کلینتون، فردی سرسخت و ثابت قدم است و برای برعهده گرفتن مسئولیت ریاست جمهوری آمادگی کامل دارد ولی دونالد ترامپ ویژگی‌های لازم برای تصدی این پست را ندارد.

ایالت کارولینای شمالی نقشی تعیین کننده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دارد و به همین دلیل بارک اوباما در تلاش است تارای دهندگان و به ویژه سیاهپوستان را در این ایالت به رای دادن به هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات،ترغیب کند.

همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتخابات برای تعیین فرماندار ایالت و نماینده سنای کارولینای شمالی برگزاری می شود و پیروزی نامزدهای دمکرات در این روز اهمیت زیادی برای این حزب خواهد داشت.

باراک اوباما در بخش دیگری از سخنرانی خود تصریح کرد: برخی از هوداران دونالد ترامپ، او را به مثابه صدای خود می بینند. اما دونالد ترامپ هرگز برای طبقه زحمت کش اهمیتی قائل نبوده است.

آقای اوباما در ادامه به اظهارات دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه، در خصوص زنان، خانواده سرباز مسلمانی که در عراق کشته شد و سناتور جان مک کین اشاره کرد.

رییس جمهوری آمریکا گفت: همه پیشرفت هایی که طی هشت سال گذشته به دست آمده و همه پیشرفت هایی که امیدواریم در هشت سال آینده به دست بیاید همه‌اش از بین خواهد رفت اگر ما در این انتخابات به پیروزی نرسیم. اگر ما در این انتخابات در کارولینای شمالی به پیروزی نرسیم احتمالا در کل انتخابات به پیروزی نخواهیم نرسید.

وی اضافه کرد: من تمایلی به تحت فشار قرار گرفتن شما ندارم. اما سرنوشت «جمهوری» (آمریکا) به رای شما بستگی دارد.

رییس جمهوری آمریکا گفته است: سرنوشت جمهوری (آمریکا) بر دوش شماست. سرنوشت جهان به لرزه در آمده است و اکنون شما شهروندان کارولینای شمالی باید مطمئن شوید که آن را در مسیر درست هدایت خواهید کرد.

باراک اوباما تصریح کرده است: من در دو انتخابات با جان مک کین و میت رامنی دو نامزد حزب جمهوریخواه رقابت کردم و فکر می کردم که رییس جمهوری بهتری نسبت به این دو هستم،اما هرگز فکر نمی کردم که «جمهوری» با ریاست جمهوری آنها به مخاطره می افتاد.

وی تصریح کرده است: دونالد ترامپ کفایت لازم برای تصدی پست ریاست جمهوری را ندارد.

به گزارش «سی ان ان» نظر سنجی ها از رقابت شانه به شانه هیلاری کلینتون در ایالت های کلیدی مانند فلوریدا و کارولینای حکایت دارد.

طبق این گزارش، دونالد ترامپ در نظر سنجی ها در ایالت هایی مانند نوادا و آریزونا از هیلاری کلینتون پیش افتاده است. این در حالی بود که هفته گذشته خانم کلینتون از آقای ترامپ در این دو ایالت پیشی گرفته بود.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG