لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۱۹

نایب رییس مجلس: دفاع رهبری نبود، مذاکره کنندگان هسته‌ای به جرم خیانت اعدام می‌شدند


مسعود پزشکیان،

مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه با اشاره به حمله‌ها و هجمه‌های مخالفان مذاکرات هسته‌ای وتوافق هسته‌ای (برجام) اظهار داشت: اگر رهبر انقلاب از تیم هسته‌ای دفاع نمی‌کرد، آنها را به عنوان خائن دستگیر و اعدام می‌کردند.

به گزارش ایلنا، مسعود پزشکیان که در تبریز با خبرنگاران صحبت می کرد با دفاع از اعضای تیم مذاکره هسته‌ای، گفته است: گفتن اینکه برجام ذلت‌بار بود، بی‌حرمتی به رهبری است.

به گزارش ایرنا، نایب رییس مجلس تاکید کرده است: برجام بزرگ‌ترین دستاورد نظام است. اگر رهبرانقلاب برجام را امضا نمی کرد، هیچ قدرتی در کشور جرأت نداشت آن را به فرجام برساند و دفاع وی از برجام و تیم هسته‌ای منتقدان را سرجایشان نشاند.

ایران و شش قدرت جهانی سال گذشته بر سر برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به توافق رسیدند که براساس آن برنامه هسته ایران محدود شده در مقابل تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران برداشته شد.

این در حالی است که شماری از اصولگرایان از برجام انتقاد می کنند و می گویند این توافق مشکلات اقتصادی ایران را از میان برنداشته است وامریکا به عنوان یکی از طرف‌های اصلی مذاکرات هسته‌ای،اقدامات لازم برای هموار کردن روابط اقتصادی ایران باجامعه بین المللی انجام نداده است.

این درحالی است که مسعود پزشکیان روز سه شنبه گفته است:اگر برجام نبود، حتی یک کشتی ایران در هیچ اسکله‌ای لنگر نمی انداخت و امکان داد و ستد با سایر کشورها را هم نداشتیم.

نایب رییس مجلس با اشاره به اینکه قبل از امضای برجام، «کشور کوچک قطر روزانه ۴ هزار میلیارد ریال سهم گاز ایران در خلیج فارس را می برد و عراق در میادین مشترک نفتی سهم ما را می گیرد و چرا تاکنون نتوانسته ایم جلویش را بگیریم»، تاکید کرده است: اگر برجام نبود وضع کشور نامعلوم بود و حتی دارو هم نمی توانستیم، وارد کنیم.

وی خطاب به منتقدان برجام با طرح این سوال که اگر برجام را قبول ندارید، چه گزینه‌ای برای جایگزینی دارید.

نایب رییس مجلس همچنین گفته است: «با شعار و فریاد نمی توان کشور را اداره کرد و اینکه آمریکا در اجرای برجام بدعهدی می کند جداست؛ اما در سایه برجام الان ما با دنیا تعامل می کنیم و بستر مراودات بین المللی آماده شده است.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG