لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ تهران ۰۳:۱۷

رایان: آمادگی حمایت از ترامپ به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه را ندارم 


پل رایان، رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان کنگره

در حالی که با کناره گیری رقبای اصلی دونالد ترامپ از انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه به نظر می‌رسد وی کاندیدای این حزب در انتخابات ریاست جمهوری باشد، شماری از چهره‌های اصلی حزب جمهوریخواه ازتایید آقای ترامپ خودداری کرده‌اند.

پل رایان، رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان کنگره، روز پنجشنبه پنجم ماه مه درگفت‌و‌گو با «سی ان ان» گفته است: «فعلا آماده حمایت از ترامپ نیستم.»

به گزارش «سی ان ان» موضع گیری پل رایان به عنوان بلندپایه ترین عضو حزب جمهوریخواه در روند تعیین نامزد نهایی این حزب از اهمیت ویژه ای است.

طبق این گزارش پل رایان ریاست گردهمایی ملی جمهوریخواه (کنوانسیون) برای اعلام نامزد نهایی را برعهده خواهد داشت. این گردهمایی سه روزه (۱۸ تا ۲۱ ژوئیه) در کلیولند برگزار خواهد شد.

پل رایان گفته است: ما می‌بایست حزب را یکپارچه کنیم و مسئولیت اصلی در این زمینه بر عهده نامزد احتمالی خواهد بود که اعضای حزب را متحد کند.

رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان در ادامه تاکید کرده است، باید به دونالد ترامپ برای دستیابی به موقعیت کنونی (در انتخابات مقدماتی) تبریک گفت، اما برای اینکه کسی نماد حزب جمهوریخواه شود، نیازمند ویژگی‌هایی است که مردم با آن‌ها حزب جمهوریخواه را می‌شناسند.

پل رایان گفته است: این حزب ابراهام لینکن، رونالد ریگان و جک کیمپ است و ما معمولا هرچهارسال یکبار ریگان یا لینکن را به عنوان نامزد خود معرفی نمی‌کنیم ولی امیدواریم نامزد ما مشتاق باشد که ریگان و لینکن شود، کسی که چارچوب‌های حزب را تعمیم داده و رویکردش برای جذب اکثریت آمریکایی‌ها باشد.

در همین حال، میت رامنی، نامزد جمهوری‌خواهان که در رقابت‌های سال ۲۰۱۲ در برابر باراک اوباما، اعلام کرده است که نشست نهایی «گردهمایی ملی حزب جمهوریخواه» در تابستان امسال برای اعلام نهایی نامزد این حزب شرکت نخواهد کرد.

به گزارش «سی ان ان» اعلام این خبر حاکی از عمق اختلافات در حزب جمهوریخواه بر سر نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر سال جاری است.

در همین حال، روز پنجشنبه رسانه‌های محلی به نقل مشاوران جرج بوش پدر و پسر اعلام کردند که این دو رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، از نامزدی دونالد ترامپ به عنوان گزینه نهایی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری حمایت نمی‌کنند.

روز سه شنبه به دنبال پیروزی دونالد ترامپ انتخابات مقدماتی در ایالت ایندیانا، سناتور تد کروز از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کنار کشید. در ادامه جان کیسیک، آخرین رقیب دونالد ترامپ نیز روز چهارشنبه از رقابت‌های درون حزبی جمهوریخواهان و پیکارهای انتخاباتی کنار رفت.

دیدن نظرات (۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG