لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۰۰

رای سنای آمریکا به تحریم‌های جدید علیه روسیه


سناتورهای هر دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات، از اعمال تحریم‌های تازه علیه روسیه حمایت کردند.

سنای آمریکا چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه با اکثریت قاطع یک متمم به طرح تحریم‌های ایران تصویب کرد که براساس آن تحریم‌های تازه‌ای علیه روسیه اعمال خواهد شد. این مصوبه رییس جمهوری آمریکا را موظف می کند برای کاهش تحریم‌های روسیه از کنگره اجازه بگیرد.

به گزارش رویترز، ۹۷ سناتور به متمم تحریم‌های روسیه رای مثبت دادند و تنها دو سناتور با آن مخالفت کردند.

طبق این گزارش هدف این تحریم‌ها تنبیه روسیه به دلیل مداخله در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، الحاق شبه جزیره کریمه و حمایت از حکومت سوریه است.

این مصوبه همچنین تحریم افراد و نهادهایی که براساس فرمان‌های اجرایی رییس جمهوری به اتهام نقض حقوق بشر حملات سایبری اعمال شده، قانونی خواهند شد.

هم اینک تحقیقاتی در وزارت دادگستری و کنگره آمریکا در خصوص مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال گذشته در جریان است. این در حالی است که روسیه هرگونه مداخله در این انتخابات را رد می کند.

پیشتر قرار بود طرح تحریم‌های ایران و از جمله متمم تحریم‌های روسیه چهارشنبه یا پنجشنبه به رای گذاشته شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، پس از تصویب طرح تحریم‌های ایران توسط سنا، این طرح به مجلس نمایندگان می رود و پس از تصویب برای امضا به کاخ سفید فرستاده خواهد شد.

طبق این گزارش، متمم تحریم‌های روسیه علاوه بر تقویت تحریم‌های موجود علیه مسکو، تحریم‌های تازه و گسترده‌ای را علیه افراد و نهادهای روسیه به دلیل فساد، نقض حقوق بشر و کمک تسلیحاتی به حکومت سوریه اعمال خواهد کرد.

جان مک کین، رییس کمیته تسلیحاتی سنا، روز چهارشنبه تاکید کرده است که زمان پاسخ دادن به اقدامات روسیه فرار سیده است.

جین شهین، سناتور دمکرات نیز در خصوص تحریم های روسیه گفته است: این تحریم ها که از حمایت جمهوریخواهان و دمکرات ها برخوردارند، پاسخی به اقدامات کرملین است .

ران پل و مایک لی، دو سناتور جمهوریخواه به تحریم های تازه روسیه رای منفی دادند.

این مصوبه به عنوان متمم طرح تحریم های ایران توسط سناتور بن کاردین و سناتور جان مک‌کین ارائه شده بود.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG