لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۱۹:۲۹

آمریکا به شهروندان خود درباره سفر به اروپا هشدار داد


وزارت امور خارجه آمریکا در آستانه آغاز تعطیلات تابستانی باردیگر در خصوص احتمال حملات تروریستی در اروپا به شهروندان این کشور هشدار داده است.

وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه یازدهم اردیبهشت به شهروندان این کشور درباره سفر به کشورهای اورپایی هشدار داده و گفته است: شهروندان آمریکانسبت به تداوم تهدید حملات تروریستی در سراسر اروپا هشیار باشند.

به گزارش رویترز، وزارت امورخارجه آمریکا با اشاره به حملات در فرانسه، روسیه، سوئد و بریتانیا تاکید کرده است: گروه های حکومت اسلامی، داعش، و القاعده «همچنان از توانایی لازم برای انجام حملات تروریستی در اروپا» برخورداند.

وزارت امور خارجه آمریکا پیشتر پیش از آغاز تعطیلات زمستان نسبت به سفر به اروپا هشدار داده بود و اکنون در آستانه آغاز تعطیلات تابستانی باردیگر در خصوص احتمال حملات تروریستی به شهروندان این کشور هشدار داده است.

وزارت امور خارجه آمریکا از شهروندان این کشور در اروپا خواسته است که از حضور در اماکن پر ازدحام و شلوغ خودداری کنند.

این وزارتخانه همچنین از شهروندان آمریکا خواسته به هنگام ستفاده از وسایل نقلیه عمومی و همچنین حضور در مراسم و تجمع‌های بزرگ، بیشتر احتیاط کنند.

بازداشت سه زن در لندن

این در حالی است که مقام‌های پلیس در بریتانیا روز دوشنبه گفته اند، در ادامه عملیات ضد تروریستی و بازداشت‌های جمعه گذشته، سه زن جوان را در شرق لندن بازداشت کرده اند.

به گزارش رویترز،منابع پلیس لندن گفته اند، این سه زن که دو تن از آنها ۱۹ ساله و ۱۸ ساله هستند،به تلاش برای آماده سازی عملیات تروریستی متهم شده اند.

پلیس بریتانیا روز جمعه اعلام کرد که با کشف یک طرح تروریستی، شش نفر را در لندن و جنوب شرق انگلستان دستگیر کرده و همچنین یک متهم دیگر را نیز با ضرب گلوله مجروح کرده است.

به دنبال حمله تروریستی اخیر در حوالی پارلمان بریتانیا که در جریان آن مردی با راندن اتوموبیل خود در پیاده‌رو چهار نفر را به قتل رساند، اقدامات امنیتی بریتانیا افزایش یافته است.

دیدن نظرات (۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG