لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۲۷

دونالد ترامپ با قربانیان «حملات تهران» ابراز همدردی کرد


دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در پیامی با قربانیان «حملات تروریستی» تهران ابراز همدردی کرده است. با این حال رییس جمهوری آمریکا تصریح کرده است که دولت‌های حامی تروریسم خود قربانی «شرارتی» می شوند که مروج آن هستند.

به گزارش کاخ سفید ، دونالد ترامپ در بیانیه‌ای گفته است: ما برای قربانیان بی‌گناه حمله تروریستی در ایران و همچنین ملت ایران که چنین دوران پرچالشی را سپری می کنند، سوگواریم و دعا می کنیم.

رییس جمهوری آمریکا اضافه کرده است: ما تاکید می کنیم که دولت های حامی تروریسم، خود قربانی شرارتی می شوند که مروج آن هستند.

آمریکا دولت ایران را «بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان» می داند. این در حالی است که ایران این اتهام را رد می کند.

گزارش ها حاکی است که دو تیم از افراد مسلح روز چهارشنبه به مجلس شورای اسلامی و آرامگاه روح‌الله خمینی در تهران حمله کردند که طی این حملات جمعاً ۱۲ نفر کشته و حدود ۴۳ نفر نیز مجروح شدند و مهاجمان نیز به قتل رسیدند.

در همین زمینه، وزارت امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه ای حمله روز چهارشنبه را محکوم کرده است.

در بیانیه سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا آمده است:کژ راهه تروریسم در جهان متمدن و صلح‌آمیز جایی ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان،برای بهبود مجروحان این حادثه دعا کرده است.

گروه حکومت اسلامی، داعش، با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این‌که افراد این گروه مسئول حملات چهارشنبه در تهران بودند، تهدید کرد که حملات بیشتری علیه ایرانیان در راه است.

در همین حال، یک مقام دولت ایران گفته است ،عاملان حمله به مجلس شورای اسلامی و آرامگاه خمینی، «ایرانی» بودند.

به گزارش رادیو فردا، رضا سیف‌اللهی، معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در گفت‌وگو با شبکه دوم تلویزیون ایران گفت: «هویت این افراد از بعضی مناطق ایران است که به داعشی‌ها پیوسته بودند و در آن مناطقی که داعش اعلام خلافت کرده بود با آنها همکاری می‌کردند».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG