لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ تهران ۰۸:۴۱

اردوغان: عملیات تصرف شهر الباب سوریه تقریبا تکمیل شده است


رجب طیب اردوغان

رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، روز جمعه تصریح کرده است که عملیات ارتش ترکیه به همراه شورشیان سوری برای تصرف کامل شهر «الباب» سوریه تقریبا تکمیل شده است.

به گزارش رویترز، رجب طیب اردوغان که در «ازمیر» سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت: نیروهای «ارتش آزاد سوریه» با پشتیبانی نیروهای ارتش ترکیه به زودی عملیات شهر الباب را نهایی می‌کنند.

رییس جمهوری ترکیه گفته است: شهر الباب تقریبا آزاد شده است و نیروهای مسلح ما به همراه نیروهای ارتش آزاد سوریه به زودی این منطقه را تحت کنترل خود در خواهند اورد.

به گزارش خبرگزاری کویت، آقای اردوغان هممچنین گفته است: ما نه تنها در داخل کشور در حال جنگ با تروریسم هستیم، بلکه در خارج از مرز‌ها نیز در حال نبرد با تروریسم هستیم.

ترکیه از ماه اوت عملیاتی با نام «سپر فرات» در خاک سوریه آغاز کرده است. ترکیه می‌گوید، هدف از عملیات «سپر فرات» پاکسازی مناطق مرزی از نیروهای «حکومت اسلامی» و شبه‌نظامیان کرد است.

نیروهای ارتش سوریه و شورشیان سوری می‌کوشند تا شهر الباب را در ۲۵ کیلومتری مرز ترکیه از نیروهای گروه حکومت اسلامی بگیرند.

روز چهارشنبه درگیری شدیدی بین نیروهای ترکیه با گروه حکومت اسلامی در شهر الباب روی داد که دران دستکم ۱۶ سرباز ترک کشته شدند.

به گزارش رویترز روز چهارشنبه مرگبار‌ترین روز برای نیروهای ترکیه درنبرد علیه نیروهای گروه حکومت اسلامی در خاک سوریه بود.

در همین حال روز نامه حریت گزارش داده است که فکری ایسیک، وزیر دفاع ترکیه تایید کرده است که در درگیری‌ها روز چهارشنبه ۱۶ سرباز ترک کشته شدند.

دیدن نظرات (۴۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG