لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۰۷:۲۷

هاموند: بخش صدور ویزای سفارت بریتانیا در تهران شروع به کار کرد


فیلیپ هاموند، وزیر خارجه بریتانیا،

فیلیپ هاموند، وزیر خارجه بریتانیا، سه شنبه چهارم اسفندماه از آغاز فعالیت مجدد بخش خدمات صدور ویزا و مهاجرت سفارت بریتانیا در تهران خبرداده است.

وزیر امور خارجه بریتانیا در پیامی در «توییتر» خود نوشته است: همانگونه که شش ماه پس از بازگشایی سفارت در تهران قول داده شد، بخش خدمات صدور ویزا و مهاجرت امروز فعالیت خود را آغاز کرد.

فیلیپ هاموند پیش‌تر در ۱۶ بهمن ماه و در دیدار با محمد جواد ظریف از راه اندازی مجدد بخش خدمات صدور ویزای سفارت بریتانیا در تهران خبر داده بود.

در همین زمینه، حسین جابری انصاری، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز روز سه شنبه گفته بود که در راستای «اجرای توافقات قبلی میان دو کشور»، بخش خدمات کنسولی سفارت بریتانیا از روز چهارشنه پنجم اسفندماه فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

چهار سال پیش در پی حمله شماری از بسیجیان به سفارت بریتانیا در تهران و تخریب بخشی از اموال آن سطح روابط ایران و بریتانیا از شدت کاهش پیدا کرد.

به دنبال این حمله سفارتخانه‌های هردو کشور در هر دو پایتخت تعطیل شدند.

ولی درپی اعلام توافق هسته‌ای ایران با شش قدرت جهانی، بار دیگر روابط بین دوکشور بهبود یافت و با سفر فیلیپ هاموند به تهران سفارت این کشور نیز در شهریور ماه امسال بازگشایی شد.

اما به رغم بازگشایی سفارت بریتانیا در تهران بخش صدور ویزای این سفارتخانه همچنان از ارائه خدمات خودداری کرده و متقاضیان ایرانی می‌بایست برای درخواست ویزا به کشور ثالثی بروند.

XS
SM
MD
LG