لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ تهران ۱۸:۲۵

آمریکا باخت، والیبال ایران حذف شد


تيم ملی واليبال لهستان

با برتری ۳ بر ۲ تيم ملی واليبال لهستان مقابل آمريکا، تيم ملی ايران از راهيابی به مرحله نهايی لیگ جهانی ۲۰۱۵ بازماند.

لهستان برای قطعی کردن صعود خود به مرحله نهايی، به کسب دو امتياز از اين بازی خانگی نياز داشت که به آن دست يافت.

در اين ديدار مهيج و پر نوسان، آمريکا ست اول را ۲۵-۱۹ به سود خود خاتمه داد اما در ست بعدی ۲۵-۲۲ شکست خورد تا کار به تساوی کشيده شود.

آمريکا که برای حفظ صدرنشينی به ميدان آمده بود، نمايشی کاملاً متفاوت را با دو بازی‌اش در تهران ارائه داد. اين تيم در ست پرهيجان سوم هم در ابتدا عقب افتاد اما سرانجام ۲۵-۲۱ پيروز شد.

لهستان که بارتوژ کورک مصدوم را مجدداً به خدمت گرفته بود، در ست چهارم ۲۵-۲۰ به برتری رسيد تا کار را به ست پنجم بکشاند.

اگر آمريکا در ست پنجم به پيروزی می‌رسيد، تعيين سرنوشت اين گروه برای انتخاب يک تيم از بين ايران و لهستان، به روز بعد و بازيهای دور آخر می‌کشيد اما نماينده اروپا با ارائه بازی بهتر و خصوصاً با نمايش بی نقص ميچال کوبياک، در ست پنجم ۱۵-۱۲ به برتری رسيد.

با انجام اين بازيها، تاکنون شهرام محمودی چهارمين بازيکن امتياز آور ليگ جهانی است. بارتوژ کورک از لهستان در صدر است. ريکاردو لوکارلی از برزيل و توماس ادگار از استراليا نيز بالاتر از محمودی قرار گرفته‌اند.

در آبشار، شهرام محمودی بعد از لوکارلی دوم است. بارتوژ کورک در رده سوم و مجتبی ميرزاجانپور هم در رتبه چهارم قرار گرفته.

در دفاع، رتبه نخست ليگ جهانی به سيدمحمد موسوی عراقی از ايران تعلق دارد. مکسول هولت از آمريکا و مارکو پودراسکانين از صربستان پس از بازيکن دزفولی تيم ملی ايران ايستاده‌اند.

در پاس، نيکولای يوويچ از صربستان، ميکا کريستنسون از آمريکا، دراگان تراويسا از ايتاليا، فابيان درژيزگا از لهستان و سعيد معروف کاپيتان ايرات اول تا پنجم هستند.

در دريافت عبادی‌پور هشتم است و رتبه اول به ايوان زايتسف ايتاليايی اختصاص يافته.
اما در سرويس، ايران حتی در جمع ۱۵ بازيکن برتر هم نماينده ندارد و در امتداد بازيها، امتيازات فراوانی را در خط سرويس از دست داد.

استراليا با وجوديکه در گروهش فقط سه امتياز گرفته اما بالاتر از ايران، سه زننده سرويس دارد.

XS
SM
MD
LG