لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۰۹:۲۶

قهرمانی مهرام در ليگ بسکتبال ايران


مهرام با دو پیروزی پیاپی به قهرمان لیگ بسکتبال دست یافت. عکس از فارس

تيم بسکتبال مهرام تهران با روز چهارشنبه پانزدهم اسفندماه با کسب پیروزی دوم بر صباباتری، به مقام قهرمانی ليگ برتر بسکتبال ايران دست يافت.


در رقابت های پلی آف سه مسابقه ای پايانی بسکتبال ايران، مهرام به رهبری مصطفی هاشمی پس از پيروزی در مسابقه نخست، با پيروزی روز چهارشنبه ۱۵ اسفند، با نتيجه ۱۰۶ بر ۹۳، کار قهرمانی را به پايان رساند. اگر صبا باتری پيروز می شد، سرنوشت به مسابقه سوم در روز جمعه می کشيد. اين نخستين قهرمانی مهرام تهران بود.


در این پيروزی سرنوشت ساز، مهدی کامرانی، صمد نيکخواه بهرامی، هومن رضايی و تونی مديسن ( بازيکن آمريکايی ) برای قهرمانی مهرام درخشش داشتند.


در تالار بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی تهران تيم مهرام در نخستين ديدار خود نيز با نتيجه ۱۰۱ بر ۹۳ ‬ صبا باتری را شکست داده بود.


در مسابقه دوم، يک چهارم نخست ( کوارتر ) وقت اول ۲۵ بر ۲۰ به سود صبا باتری، قهرمان فصل پيش، بود. اما در يک چهارم دوم مهرام ۳۲ بر ۲۰ و در مجموع نيمه نخست ۵۲ بر ۵۰ بر حريف برتری داشت.


در يک چهارم سوم نيز مهرام ۲۹ بر ۱۶ به برتری رسيد اما در يکچهارم آخر ياران مهران شاهين طبع با وجود برتری ۲۷ بر ۲۵ نتوانستند کار را به بازی سوم بکشند. صبا باتری در حساس ترين مراحل ليگ برتر باشگاههای بسکتبال ايران با از دست دادن آيدين نيکخواه بهرامی، برادر صمد، در يک سانحه رانندگی، ضربه سنگينی از نظر تيمی و روحی تحمل کرد.


در رقابتهای بسکتبال ليگ برتر باشگاه های ايران، تيم‌ها در مراحل رده‌بندی و پايانی در جريان سه مسابقه و با دومين پيروزی کار را به سود خود به پايان می رسانند.


در مسابقه رده بندی برای مقام سوم تيم بسکتبال کاوه هم برای دومين بار برتری اش را بر تيم ذوب آهن اصفهان نشان داد. در اصفهان کاوه ۷۴ بر ۵۲ به پيروزی رسيد.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG