لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ تهران ۲۳:۵۲

پليس آمريکا از وخامت حال مظنون دوم بمب گذاری بوستون خبر داد


جوهر سارنايف، مظنون دوم بمب گذاری بوستون
پليس آمريکا اعلام کرد، جوهر سارنائف، مظنون دوم بمب گذاری بوستون را دستگير کرده است. پليس می گويد، جوهر سارنائف زخمی شده و با آمبولانس به بيمارستان منتقل شده و وضعيت او در بيمارستان وخيم است.

گزارش ها حاکی است که مظنون فراری بمب گذاری ماراتن بوستون جمعه ۱۹ آوريل بازداشت شد. تامرلن سارنائف، برادر بزرگتر جوهر سارنائف و ديگر مظنون اين بمب گذاری بامدادجمعه در درگيری با پليس کشته شده بود.

 پليس آمريکا از وخامت حال مظنون دوم بمب گذاری بوستون خبر داد
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:24 0:00

به گزارش شبکه تلويزيونی «سی ان ان»، جوهر سارنائف در شهر «واتر تاون» در قايقی در حياط خلوط يک خانه پناه گرفته بود، اما عصر جمعه صاحب اين خانه متوجه خون بر روی اين قايق می شود.

صاحب این خانه به سی‌ان‌ان گفته است با کنار زدن چادر متوجه مرد زخمی می شود و به پليس اطلاع می دهد.

ابتدا نيروهای پليس از جوهر سارنايف می خواهند که خود را تسليم کند. اما جوهر سارنايف حاضر نمی شود که خود را تسليم کند. در نهايت نيروهای پليس وی را بازداشت می کنند.

گزارش ها حاکی است که در جريان بازداشت جوهر سارنائف صدای تيراندازی شنيده شده است.

اين در حالی است که اد ديويس،‌ يک سخنگوی پليس ايالت ماساچوست گفته است، جوهر سارنايف خونريزی داشته و هم اکنون وضعيت او در بيمارستان وخيم است

گزارش ها حاکی است جوهر سارنایف در مرکز پزشکی بث اسرائیل در بوستون بستری شده است.

با اين حال سی ان ان گزارش داده است، اعلام وخامت حال جوهر سارنايف به نظر بسيار کلی است و پليس تاکنون اطلاعات دقيقی در خصوص وضعيت جسمی وی منتشر نکرده است.

یک مقام پلیس به سی ان ان گفته است،‌جوهر سارنائف احتمالا در درگیری شامگاه پنجشنبه و بامداد جمعه زخمی شده است و از زمان این درگیری تا وقتی که دستگیر شد، خونریزی داشته است.

پس از دستگيری جوهر سارنايف ،‌پليس بوستون در حساب کاربری توييتر خود نوشت: تعقيب تمام شد و وحشت به پايان رسيد. عدالت به پيروزی رسيد.

باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، نيز گفت که « فصل مهمی» از اين رويداد اسف‌بار بسته شد.

رييس جمهوری آمريکا با اين حال تاکيد کرد می بايست تحقيقات در اين زمينه ادامه يابد تا ابعاد مختلف اين رويداد مشخص شود.

گزارش ها حاکی است پس از اعلام خبر بازداشت جوهر سانایف مردم شهر «واتر تاون» به جشن و شادی پرداخته اند.

عمليات گسترده برای بازداشت مظنونان

عصر روز پنجشنبه پليس فدرال آمريکا تصاوير دو مطنون به بمبگذاری در مسابقه ماراتن بوستون را منتشر کرد و از مردم خواست برای شناسايی آنها کمک کنند.

ساعاتی پس از انتشار تصاوير اين دو مظنون، آنها در نزديکی دانشگاه «ام ای تی» با پليس درگير شدند.

در ادامه تعقیب و گریز برای دستگیری این دو مظنون، انها با پلیس در شهر «واتر تاون» درگیر شدند که يکی از آنها که به عنوان «مظنون شماره يک» شناخته می‌شود زخمی و کشته شد.

با کشته شدن يکی از مظنونان بمبگذاری ماراتن بوستون در بامداد روز جمعه یکی از بزرگترین عمليات گسترده در تاریخ بوستون برای دستگيری دیگر مظنون ادامه یافت.

پليس آمريکا در بوستون روز جمعه عمليات خانه به خانه ای برای دستگيری جوهر سارنائف آغاز کرده و از ساکنان شهر خواسته بود در منازل خود بمانند.

تمامی مدارس روز جمعه در بوستون تعطيل شده و سرويسهای حمل و نقل عمومی و مراکز خريد نيز بدستور مقامات محلی فعاليتهای خود را متوقف شدند.

انفجار دو بمب در نزديکی خط پايان ماراتن بوستون در روز دوشنبه، ۲۶ فروردين‌ماه، به کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن دست‌کم ۱۸۰ نفر منجر شد که حال ۱۷ نفر از آنها وخيم گزارش شده است.

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG