لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۲۶

ليگ فوتبال قهرمانان آسيا؛ استقلال در جده الاهلی را برد


فرهاد مجيدی در بازی مقابل الاهلی دوگل به ثمر رساند
استقلال، قهرمان ليگ برتر فوتبال ايران، در مسابقه ای حساس از گروه اول رقابتهای جام قهرمانان آسيا به يک پيروزی درخشان دست يافت و در جده تيم الاهلی عربستان را شکست داد.

اين پيروزی با دو ضربه سر تماشايی از سوی کاپيتان فرهاد مجيدی در دقيقه های دوازدهم و هفتادوششم به ثمر رسيد. گل اول با ارسال توپ از جناح چپ حمله توسط فابيو جانواريو و گل دوم در پی مانور عالی خسرو حيدری از راست و ارسال عالی توپ به سوی ديرک دوم حاصل شد.

در پيروزی بدست آمده در خانه حريف مدعی، گلزن تيم استقلال به همراه محمد محمدی، دروازه بانی که بارها منجی دروازه اش شد و يک ضربه پنالتی حساس حريف را دفع کرد، خسرو حيدری، جان واريو و سياوش اکبرپور نقشی حساس داشتند.

پيش از گل دوم مجيدی، در دقيقه ۷۰ مارسينيوی برزيلی ضربه پنالتی را به سمت چپ خود زد و محمدی با يک شيرجه به موقع توپ را دفع کرد

داور ژاپنی بارها قضاوتش به سود استقلال نشان داد، اما کمک او گل سوم و سالم مجيدی را به اشتباه آفسايد اعلام کرد. بعد از تعويض مجيدی و تک گل ديرهنگام تيم سعودی (در دقيقه ۸۶ توسط حسين الراهب) لحظه های سختی بر تيم آبی پوش تهرانی گذشت.

در همين گروه تيم الغرافه از قطر نيز در زمين تيم الجزيره از امارات دو بر يک پيروز شد.

سايت فيفا با عنوان نخبگان آسيا در جست و جوی افتخار يادآور شده بود که در غرب آسيا عربستان به دنبال عنوانی بهتر از نايب قهرمانی آسيا است و فوتبال ايران با استقلال و سپاهان اصفهان در پی جبران نتايج نااميد کننده سال پيش.

سپاهان چهارشنبه در عربستان با الشباب بازی دارد و مس کرمان در خانه اش ميزبان تيم الاهلی از امارات است. در نخستين روز ذوب آهن در اصفهان بر الوحده امارات يک بر صفر پيروز شد.

پيروزی دوم فوتبال ايران در سه شنبه شب، توسط اين بازيکنان و در حضور حدود ۱۲ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه کوچک ملک عبدالله جده بدسـت آمد: محمد محمدی، مهدی اميرآبادی، هادی شکوری، حنيف عمران زاده، پژمان منتظری، خسرو حيدری، کيانوش رحمتی، حسين کاظمی، سياوش اکبرپور، فابيو جانواريو (از دقيقه ۷۰ هاشم بيک زاده) و فرهاد مجيدی (از دقيقه ۷۶ مهدی سيد صالحی)
سرمربی: صمد مرفاوی
XS
SM
MD
LG