لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۴۷

پيروزی پرسپوليس و تساوی سپاهان در ليگ فوتبال آسيا


در سومين هفته رقابتهای ليگ قهرمانان فوتبال آسيا، پرسپوليس ايران با پيروزی سه بر يک بر الغرافه قطر پيشتاز گروه دوم شد و سپاهان ايران در خانه پاختاکور ازبکستان به تساوی دو بر دو رسيد.

در تهران پرسپوليس، قهرمان فصل پيش ليگ برتر ايران، در زير باران شديد و در حضور حدود ۴۰ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه آزادی همان داستان بازی نخست در برابر شارجه امارات را تکرار کرد: برتری دو بر صفر در نيمه نخست و سپس زدن گل سوم و در پايان پيروزی سه بر يک.

به دنبال خطای پنالتی ناصر الحاج بر روی ابراهيم توره، مازيار زارع ضربه پنالتی را به برتری يک بر صفر بدل کرد و خود ابراهيم توره درست پيش از پايان نيمه نخست، با پاس عمقی و عالی عليرضا محمد نتيجه را دو بر صفر کرد.

شروع نيمه دوم با گل سوم پرسپوليس در دقيقه ۴۸ همراه بود. با ارسال توپ از سوی علی کريمی و پاس ابراهيم توره از لبه خط جريمه، عليرضا واحدی نيکبخت با يک ضربه کار را تمام کرد.

در حالی که پرسپوليس با نمايشی متفاوت با ديدارهای اخيرش در ليگ برتر ايران، چند بار ديگر هم تا آستانه گلزنی پيش رفت، اين تيم الغرافه بود که با يک ضربه آزاد از روی ليه محوطه جريمه توسط فرناندو به تک گل تسلی بخش دست يافت. عليرضا حقيقی، دروازه بان جوان پرسپوليس در اين بازی هم با روحيه و موفق ظاهر شد تا به عنوان دروازه بان شماره يک پرسپوليس، روزهای بزرگتری را داشته باشد.

خط دفاعی پرسپوليس متشکل از رحمان رضايی، سپهر حيدری و مرتضی اسدی در برابر تيم قطری با صلابت بازی کرد و در ميانه ميدان علی کريمی بازيساز موفق تيم پرسپوليس بود که بارها بازيکنان حريف را به خطا واداشت.

مازيار زارع و کاپيتان کريم باقری به همراه دو پيستون چپ و راست پرسپوليس – عليرضا محمد و پژمان نوری – يک روز متفاوت با اين روزهای دلواپسی ونگرانی تيمهای ايرانی دست دادند و ضمن ايجاد فرصت برای نظم کار دفاعی، همواره مکمل عليرضا واحدی نيکبخت و ابراهيم توره در کار حمله بودند. اين دو مهاجم هر کدام يک گل زدند و توره با حمايت مهره اصلی خط ميانی (کريمی) يک پنالتی را باعث شد تا مازيار زارع پنالتی زن روز فوتبال ايران باشد.

برخلاف جريان بازی و تسلط پرسپوليس بر تيم عربی، الغرافه در دقيقه ۳۲ تا آستانه گل نخست پيش رفت. اما پاس عمقی نشات اکرم عراقی، آراخو را در حالت تک به تک با حقيقی قرار داد که او توپ را به کنار دروازه زد. پس از آن ديگر چنين فرصتی نصيب الغرافه نشد.

سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا هفت امتيازی شدن سرخپوشان تهران را گامی بلند به سوی مرحله حذفی دانست. تيم الشباب عربستان نيز با پيروزی در خانه شارجه امارات هفت امتيازی شد. تيم تيم الغرافه با چهار امتياز سوم است و شارجه هنوز امتيازی ندارد.

بنيادکار در يک قدمی شکست در تاشکند

مسابقه بنياد کار ازبکستان با سپاهان ايران در حالی دو بر دو به تساوی انجاميد که در جريان يک مسابقه تماشايی و هيجان انگيز پيروزی دو بار دست به دست شد و بختيار آشورماتوف بازدن گل تساوی بخش، قهرمان ازبکستان را از شکست در تاشکند رهانيد.

بنياد کار که سال پيش در اصفهان سپاهان را دو بر صفر شکست داده بود، اين بار با کاپيتانی ريوالدوی برزيلی تا آستانه باخت دو بر يک هم پيش رفت. اين مسابقه در گروه چهارم بود و تيم ازبک ابتدا در دقيقه۲۷ توسط شوکت سالوموف در ورزشگاه جار تاشکند يک بر صفر پيش افتاد.

اما در دقيقه سوم وقت تلف شده نيمه نخست، توپ بازگشته از سوی دروازه بان ازبک در پی دفع يک ضربه آزاد توسط محرم نويد کيا را هادی عقيلی، بهترين بازيکن سپاهان، به گل تساوی بخش بدل کرد.

در نيمه دوم سپاهان با شروعی خوب و با روحيه در برابر تماشاگران هواخواه تيم ميزبان، توانست در دقيقه ۶۱ در پی پرتاب بلند اوت احسان حاج صفی و دو ضربه پياپی سر و شليک عماد رضا دو بر يک پيش افتد و ياران بنيادکار و حتی ريوالدو را به تلاشی دوچندان وادارد. اين تلاش در دقيقه ۷۵ جواب داد و آشورماتوف گل تساوی بخش را به ثمر رساند. اما تلاش سرور جباراف، مرد سال فوتبال آسيا و ديگر ياران تيم ازبک برای رسيدن به پيروزی بی حاصل بود.
XS
SM
MD
LG