لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۲۳

آغاز تبليغات رادیویی و تلويزيونی نامزدهای انتخابات رياست جمهوری


میرحسین موسوی با حضور در برنامه «با دوربين ۳۰ دقيقه» دیدگاههای خود را تشریح کرد
تبليغات رادیویی و تلويزيونی نامزدهای دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری روز جمعه آغاز شد و انجمن های اسلامی دانشجويان دانشگاه های سراسر کشور، دفتر تحکيم وحدت (علامه طباطبايی) از مهدی کروبی حمايت کرده است.

روز جمعه برنامه های راديويی و تلويزيونی نامزدهای انتخابات، با برنامه راديويی محمود احمدی نژاد، رييس جمهور فعلی و يکی از نامزدهای اصولگرايان، در ساعت ۱۷ آغاز شد.

محمود احمدی نژاد در این برنامه «اعتقاد به لطف و عنايت الهی، مديريت ولی عصر (عج) بر همه امور و ظرفيت و توانمندی بی نظير ملت ايران» را سه عنصر مهم اعتقادی خود خوانده است.

مير حسين موسوی، آخرين نخست وزير دولت و يکی از کانديداهای اصلاح طلبان، نیز با حضور در برنامه «با دوربين ۳۰ دقيقه» در ساعت ۲۱ و ۴۵ دقيقه ديدگاه های خود را تشريح کرد.

میرحسین موسوی در این برنامه تلویزیونی تاکید کرد که مسایل اقتصادی محور برنامه های انتخاباتی او را تشکیل می دهند.

آقای موسوی با اشاره به سفر های خود و استقبال مردم از وی گفت:«شرمنده پيشوازهای شما مردم عزيز در سراسر کشور هستم که نتوانستم از شما پذيرايی مناسبی برای حضور در اين برنامه‌ها داشته باشيم. من چيزی نداشتم که با آن برای آمدن شما ماشين استقبال بگيرم. من در آستينم پول نفت نبود که بين مردم نقدا توزيع کنم. »

وی همچنین دراین برنامه از سیاست اقتصادی دولت محمود احمدی نژاد و به ویژه افزایش تورم انتقاد کرد و گفت:« ۲۵ درصد تورم يعنی کوچک شدن سفره‌ها؛ يعنی بداخلاقی، بدفرهنگی، بدبينی به نظام، و اعتياد .»

در ادامه اين برنامه های تلويزيونی، محسن رضايی روز شنبه ، مهدی کروبی روز يکشنبه و محمود احمدی نژاد نيز روز دوشنبه در اين برنامه حضور خواهند يافت.

قرعه کشی مناظره تلويزيونی کانديدا ها نيز روز چهارشنبه با حضور نمايندگان نامزدهای انتخابات رياست جمهوری برگزار شد.

براساس اين قرعه کشی مهدی کروبی با محسن رضايی در ۱۲ خرداد، محمود احمدی‌نژاد و ميرحسين موسوی ۱۳ خرداد، محسن رضايی و مير حسين موسوی ۱۴ خرداد، محمود احمدی نژاد و مهدی کروبی ۱۶ خرداد، مهدی کروبی و ميرحسين موسوی ۱۷ خرداد و محمود احمدی‌نژاد و محسن رضايی در ۱۸ خرداد با هم مناظره خواهند کرد.

تحکيم وحدت: در این مرحله الويت ما کروبی است

در همين حال، انجمن های اسلامی دانشجويان دانشگاه های سراسر کشور، دفتر تحکيم وحدت (شاخه علامه طباطبايی) روز جمعه در بيانيه ای تحليلی به ارزيابی انتخابات پرداخته و اعلام کرده است: در اين مرحله از انتخابات اولويت با آقای مهدی کروبی است

دفتر تحکيم وحدت در بيانيه خود تصريح کرده است:« از نظر ما تغيير مديريت اجرايی کشور در جهت منافع ملی امری ضروری است و با تأکيد بر بيانيه ۵۴ انجمن اسلامی عضو اتحاديه خواهان اين هستيم که: احمدی نژاد بايدبرود.»

دفتر تحکيم در بيانيه خود افزوده است:«با در نظر گرفتن نظرات اکثريت انجمن های اسلامی عضو و نيز گزارش نهايی کميته انتخابات اتحاديه و نهايتاً با استقبال از پاسخ آقای کروبی به نامه ارسالی به کانديداها، ضمن احترام به آقای ميرحسين موسوی اعلام می داريم از نظر ما برنامه ها و تيم اجرايی ايشان به مطالبات دفتر تحکيم وحدت نزديک تر بوده و در اين مرحله از انتخابات اولويت با آقای مهدی کروبی است».

XS
SM
MD
LG