لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۴:۵۲

پيروزی پرسپوليس برابر فولاد خوزستان.


در هفته بيست و دوم ليگ برتر فوتبال ايران پرسپوليس فولاد اهواز را يک بر صفر شکست داد و ذوب آهن با مساوی در خانه صبای قم پيشتاز شد.

در حضور کمتر از ۱۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران، پرسپوليس در حالی نيمه نخست را با برتری يک بر صفر سپری کرد که در دقيقه ۴۳ ابراهيم توره دو اخطاره شد و سرجپوشان تهرانی ده نفری شدند.

در دقيقه ۲۸ به دنبال خطای بداوی بر روی علی کريمی در محوطه جريمه، پرسپوليس به يک ضربه پنالتی دست يافت که مازيار زارع با ضربه ای خوب دروازه بان پرتغالی فولاد را مغلوب کرد.

برتری و ده نفری شدن پرسپوليس باعث شد تا بازی در نيمه دوم از سردی نيمه نخست خارج شود. فولاد حالت تهاجمی به خود گرفت و بازيکنان پرسپوليس با دوندگی بيشتر، در زمين خود فشرده شدند و به هنگام گرفتن توپ، در زمين فولاد بازی را به گوشها می کشاندند تا با حالتی گسترده به دروازه فولاد نزديک شوند.

دوندگی بسيار بازيکنان پرسپوليس، به ويژه جوانان اين تيم و انجام تعويض روی کريم باقری و علی کريمی، که خسته نشان می دادند، توان سرخپوشان را در حفظ نتيجه خوب نشان داد.

در اين نيمه با اين که فولاد به ويژه در اواخر بازی چند خطر جدی ايجاد کرد، اما پرسپوليس با وجود يک يار کمتر شکست سه بر دو در بازی رفت را با پيروزی يک بر صفر جبران کرد.

در حالی که صبح روز جمعه ۲۷ دی از سوی خبرگزاری ايسنا اعلام شد که بوناچيچ سرمربی تيم پرسپوليس شد، همزمان با پيروزی پرسپوليس، عباس انصاريفرد، مديرعامل تازه اين باشگاه در خبرگزاری فارس آن را تکذيب کرد.

پرسپوليس با اين پيروزی ۳۶ امتيازی شد و تا رده سوم خود را بالا کشيد.

پيشتازی ذوب آهن

يک روز پيش از مسابقه استقلال در زمين برق شيراز، ذوب آهن با تساوی بدون گل در زمين صبای قم ۴۱ امتيازی شد و دست کم برای يک روز از استقلال ۴۰ امتيازی پيش افتاد. صبا با ۳۵ امتياز به رده چهارم سقوط کرد.

پيکان که با ۳۳ امتياز در رده پنجم قرار داشت، با شکست يک بر صفر در زمين ابومسلم مشهد به رده پايين تر سقوط کرد. گل ابومسلم را ميثم بائو در دقيقه ۵۷ به ثمر رساند و علی حنطه سرمربی تيم ابومسلم به دليل اعتراض به رای داور از روی نيمکت اخراج شد.

سايپا با بازگشت و گلهای محرم نويد کيا دو بر صفر سايپا را در اصفهان شکست داد تا همچنان در جمع مدعيان قهرمانی قرار گيرد. سپاهان با ۳۶ امتياز جانشين پيکان شد. گلهای نويد کيا با شليکی در دقيقه ۲۴ و يک ضربه پنالتی در دقيقه ۶۵ به ثمر رسيد.

درکرمان تيم مس بار ديگر ترمز ملوان را کشيد و اين تيم را با تک گل فراز فاطمی در دقيقه پنجم، يک بر صفر شکست داد تا ۳۳ امتيازی شود.

سپاسی شيراز پيروزی يک بر صفر بر داماش در رشت را از دست داد تا با حريف قعرنشين يک بر يک مساوی کند.

در روزی کم تماشاگر در فوتبال ايران، تنها حدود ۱۵۰۰ تماشاگر در سردار جنگل شاهد گل برتری سپاسی با ضربه عليرضا نظيف کار – بازيکن داماش به دروازه تيم خود – و گل تساوی بخش داماش توسط افشين چاوشی در دقيقه ۶۹ بودند.

مقاومت با اين برد ۲۹ امتيازی شد و داماش با ۱۸ امتياز همچنان در ته جدول باقی ماند.

در ورزشگاه اکباتان تهران تيم راه آهن شهرری بازی باخته به پاس همدان را دو بر يک پيروز شد. در دقيقه ۲۲ پاس با ضربه محمد غلامی يک بر صفر پيش افتاد، اما ياران محمود ياوری در دقيقه ۵۸ با ضربه مجتبی زارع بازی را مساوی کردند و در دقيقه ۷۰ با گل دوم زارع نتيجه را به سود خود پايان دادند. راه آهن با اين پيروزی ۲۷ امتيازی شد.

استقلال اهواز با پيروزی يک بر صفر در ميزبانی تيم پيام مشهد، سقوط اين تيم را به مانند داماش نزديک نشان داد. در حالی که مسابقه بدون گل به مراحل پايانی نزديک شده بود، رضا رجبی در دقيقه ۸۰ گلی زد که استقلال اهواز را ۲۷ امتيازی کرد. د

ر آخرين دقيقه اين مسابقه بهرامی از تيم پيام اخراج شد. پيام با ۱۸ امتياز در رده هفدهم است و با تيم ابومسلم همشهری در يک رده بالاتر، چهار امتياز اختلاف دارد
XS
SM
MD
LG