لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۲۴

در هفته سيزدهم فوتبال ليگ برتر ايران تيم پرسپوليس تهران با شکست يک بر صفر مقابل سپاسی شيراز، از نزديک شدن به صدر جدول رده بندی باز ماند.


در ورزشگاه لبريز از تماشاگر حافظيه شيراز، تک گل مصطفی صبری با ضربه سر و در دقيقه ۷۱ شکست ديگری را برای شاگردان افشين قطبی در غياب علی کريمی مصدوم رقم زد. اين چهارمين شکست پرسپوليس بود.


در زير باران شديد روز پنجشنبه نهم آبان در شيراز، مسابقه دو تيم سپاسی شيراز و پرسپوليس در نيمه نخست با برتری نسبی سرخپوشان همراه بود، ولی این نیمه بدون گل پايان يافت.


در نيمه دوم با قطع باران، سپاسی بهتر از مهمان بازی را پيش برد و در اواسط اين نيمه پرتاب بلند اوت هادی رمضانی از چپ و ضربه سر صبری بلند قامت – در حالی که کريم باقری هم روی آن اثر داشت – به گل پيروزی بخش ياران غلامحسين پيروانی انجاميد.


پس از اين گل همه تلاشهای ياران پرسپوليس به ارسال توپهای بلند - و بيشتر از جناح چپ- محدود بود که با سد محکم مدافعان سپاسی و به ويژه خمامی، دروازه بان موفق اين تيم رو به رو بود و بی نتيجه ماند.


سه تعويض سپاسی پس از گل برتری، همگی حساب شده و برپايه خنثی کردن مردان کليدی تيم پرسپوليس انجام گرفت.


کريم باقری، کاپيتان تيم پرسپوليس در حالی نقش بازيسازی خود را ايفا می کرد که در تمام طول بازی بازيکنان برق متوجه «مانور» ها و شليکهای سنگين راه دور او بودند.


عليرضا نيکبخت واحدی در طول اين بازی تنها يک بار فرصت شليک به دروازه سپاسی را پيدا کرد که توپ به ديرک افقی خورد و به زمين بازگشت. ناکامی نيکبخت و ديکارمو برزيلی در گلزنی يک بار ديگر سنگينی مصدوميت و غيبت محسن خليلی را نشان داد.


با اين که گل خورده پرسپوليس در پی يک پرتاب اوت و يک تاکتيک قابل پيش بينی از سوی سپاسی ها بود، اما در مجموع خطرهايی که تيم شيرازی به ويژه در نيمه دوم روی دروازه پرسپوليس آفريد، نشان از مشکلات کار دفاعی تيم تهرانی و نبود يک هافبک دفاعی کارساز داشت.


کريم باقری، پژمان نوری، مازيار زارع و پتروويچ بازيکنان پرکار خط ميانی پرسپوليس بودند که حرکات آنان بيشتر نشان از حرکت تهاجمی و دستيابی به گل داشت.


اين مردان ميانی در مسابقه با سپاسی علاوه بر مدافعان مصمم تيم ميزبان، از عدم هماهنگی دو مهاجم نوک – نيکبخت و ديکارمو – به مانند مسابقه های اخير پرسپوليس روز موفقی نداشتند.


سپاسی در تلاش برای نباختن و سپس پيروزی بود و اين لحظه در بهترين زمان بازی بدست آمد تا حمله های پرسپوليس با نگرانی از شکست چهارم نامطمئن نمايد.


پیروزی سایپا


در مشهد تيم پيام پس از کسب چند نتيجه خوب، در رقابت برای گريز از قعر جدول، تسليم مهمانش سايپا شد. تيم فروزانی پس از شکست هفته پيش اين بار پيروزی سه بر يک بر پيام را تجريه کرد تا از بحران اندکی فاصله بگيرد. گل ايمان رزاقی راد و دو گل عيسی ترائوره قهرمان دو فصل پيش ايران را از ته جدوال جدا کرد. تک گل پيام را محمد سهيمی زد.


تيم سپاهان پس از اخراج آنگين فرات، سرمربی آلمانی، بدون سرمربی و با مسووليت چرخابی به ديدار مس کرمان رفت و مهمانش را با تک گل محمد عمادرضا، گلزن روز عراقی اش، شکست داد. پرويز مظلومی، سرمربی تيم مس کرمان از بازی بسيار با انگيزه تيم ميزبان اظهار شگفتی کرد.


در قم صبا نتوانست فولاد را شکست دهد و به تساوی يک بر يک نائل آمد. فريدون فضلی برای صبا گل زد و علی بداوی برای فولاد اهواز.


سپاهان با اين پيروزی ۱۷ امتيازی شد و تا رده هشتم صعود کرد. سپاسی با پيروزی با ارزش خود بر پرسپوليس با امتياز مساوی با سپاهان به دليل تفاضل گل در رده نهم ايستاد.


پرسپوليس با شکست در شيراز همچنان ۲۱ امتيازی باقی ماند و منتظر مسابقه روز بعد شد تا استقلال هم امتياز با اين تيم، ذوب آهن ۲۵ امتيازی و پيشتاز را ميزبانی کند.


در پنج مسابقه باقيمانده روز بعد پيکار تيم رده دومی پيکان ( با ۲۴ متياز) با برق در قزوين، از مسابقه های مهم هفته سيزدهم بود.


XS
SM
MD
LG