لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۴۰

جام حذفی فوتبال؛ استقلال در وقت اضافی شاهین بوشهر را شکست داد


تيم فوتبال استقلال پس از ۹۰ دقيقه تساوی بدون گل با شاهين بوشهر، در وقت اضافی با تک گل حنيف عمران زاده شاهين بوشهر را شکست داد و به مرحله يکچهارم پايانی جام حذفی فوتبال ايران راه يافت.

در حضور تماشاگر بسيار کم حاضر در ورزشگاه آزادی، طلسم دروازه ها در شلوغی مقابل دروازه شاهين و توسط مدافع پيشتاخته استقلال در حالی به ثمر رسيد که مدافع تيم بوشهری در داخل دروازه موفق به بستن راه توپ شد. اين گل چهار دقيقه پس از ورود فرهاد مجيدی به جای آندره لوييز و در دقيقه ۱۱۲ به ثمر رسيد. اين گل در پی ضربه آزاد ميلاد می داوودی از جناح راست بود.

برخلاف مسابقه اخير دو تيم در ليگ برتر فوتبال ايران، اين مسابقه هم بدون هيجان بود و هم بدون حاشيه.

برنده مسابقه مسابقه ذوب آهن با شهرداری ياسوج با تيم کاوه تهران بازی می کند تا نتيجه اين مسابقه حريف استقلال در مرحله يکچهارم پايانی را مشخص کند. در ميان سه تيم يادشده بخت ذوب آهن برای رويارويی با استقلال بيشتر نشان می دهد.

تيم استقلال در برابر شاهين با اين آرايش به ميدان رفت: محمد محمدی، آندره لوييز (از دقيقه ۱۰۸ فرهاد مجيدی)، حنيف عمران‌زاده، امير حسين صادقی (کاپيتان)، مهدی اميرآبادی، پژمان منتظرِی، فيلپ دسوزا (از دقيقه ۸۲ اميد روانخواه)، فرزاد آشوبی، کيانوش رحمتی، آرش برهانی (از دقيقه ۶۳ اسماعيل شريفات) و ميلاد ميداودی سرمربی: پرويز مظلومی

شاهين بوشهر: مجتبی روشنگر، عبدالله کرمی، محسن حميدی، لک چيه را، محسن ايران ‌نژاد، ستار زارع، مهدی نوری، مسعود نظرزاده، ايوان پتروويچ (از دقيقه ۸۳ ايمان حيدری)، امجد شکوه مقام (از دقيقه ۱۱۲ احمد آل نعمه) و عباس پورخسروی (از دقيقه ۹۱ منصور تنهايی)
سرمربی: حميد استيلی

پيروزی استيل آذين

تيم استيل آذين در حالی که نيمه نخست مسابقه با تيم گمنام نفت مسجدسليمان را در ورزشگاه اکباتان يک بر صفر باخته بود، با دو گل محمد غلامی و ضربه پنالتی سياوش اکبرپور دو بر يک پيروز شد. اما اين پنالتی پايانی متشنج داشت.

در دقيقه ۷۵ شاهين حاج بابايی، داور مسابقه، به سود استيل آذين پنالتی اعلام کرد. اين تصميم با اعتراض شديد هواداران تيم مسجدسليمان رو به رو شد که با دادن شعار عليه داور به شکستن صندلی های ورزشگاه نيروی انتظامی اکباتان تهران اقدام کردند. حضور نيروی انتظامی به درگيری تماشاگران معترض با نيروی آنان انجاميد و پنج هوادار دستگير شدند. به گزارش خبرگزاری فارس تنها يک تماشاگر توسط نيروی انتظامی مجروح شد.

نيم نخست مسابقه با گل دقيقه ۳۲ توسط ايمان رضايی به سود نفتی های مسجدسليمان به پايان رسيده بود.

استيل‌آذين در نيمه دوم با گلهای محمد غلامی در دقيقه ۵۰ و سياوش اکبرپور در دقيقه ۷۴ (از نقطه پنالتی) از شکست پيروزی ساخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران علی پروين به عنوان همه کاره تيم فوتبال استيل آذين از جايگاه ويژه دستوران لازم تاکتيکی را توسط چهار واسط به افشين پيروانی بر روی نيمکت ذخيره ها می رساند. بر پايه اين گزارش :« پروين بارها دخالتش در تعويض‌ها و مسائل فنی در حين بازی ‌ها را تکذيب کرده و پيروانی نيز بر آن صحه ‌گذاشته است. اما (در اين بازی) دستورات فنی پروين به وسيله دو واسطه به گوش صادق درودگر سرپرست تيم استيل آذين و سپس به پيروانی می ‌رسيد.»

به نوشته اين خبرگزاری تعدد واسطه ‌ها گاهی وقتها باعث می شد دستورات پروين دير به پيروانی برسد و يکی از نمونه‌های آن به هنگام آخرين تعويض تيم استيل آذين بود که پروين دستور دارد تعويض را نگه دارند. اما تعويض انجام شد.

استيل آذين در يکچهارم پايانی با فولاد اهواز رو به رو می شود.
در روز يکشنبه تيم پرسپوليس در رشت به ديدار داماش گيلان می رود و در داربی تبريز دو تيم تراکتورسازی و شهرداری رودر روی هم قرار می گيرند. سپاهان ميزبان راه آهن است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG