لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۴۰
تيم فوتبال پرسپوليس در مسابقه ای جنجالی، پرتنش و پرحاشيه تيم تراکتورسازی را يک بر صفر شکست داد و ليگ دهم جام خليج فارس را با کسب سه امتياز مسابقه آغاز کرد.

تک گل سرخپوشان تهرانی در نخستين دقيقه نيمه دوم (۴۶) توسط غلامرضا رضايی، مهاجم ملی پوش تازه به خدمت گرفته به ثمر رسيد.
ورزشگاه بزرگ آزادی تهران که به گفته مسوولان تراکتور سازی برای مسابقه با پرسپوليس کوچک بود، بيش از ۳۰ هزار تماشاگر را به خود جلب کرد.

هواداران تيم تراکتورسازی در پايان مسابقه صندلی های ورزشگاه را شکستند و آنها را به کنار زمين پرتاب کردند و تعدادی از آنها را نيز به آتش کشيدند.

اين مسابقه با شعارهای تند تماشاگران تراکتورسازی همراه بود و بنا به گزارشهايی از تهران درگيری با نيروی انتظامی به بيرون از ورزشگاه کشيده شد.

تيم پرسپوليس با اين بازيکنان به ديدار تراکتورسازی رفت: عليرضا حقيقی، شيث رضايی، رضا نورمحمدی، جلال اکبری، عليرضا محمد، مازيار زارع، محمد نوری (از دقيقه ۱+ ۹۰ سپهر حيدری)، کريم باقری (کاپيتان)(از دقيقه ۶۵ تياگو فراگو)، حميد علی عسکر، هادی نوروزی (از دقيقه ۷۵ مجتبی زارع) و غلامرضا رضايی.

تراکتورسازی: مهدی ثابتی، محمد نصرتی (کاپيتان)، مرتضی اسدی، مصطفی اکرامی، محمد ابراهيمی، مجتبی ترشيز، کرار جاسم (از دقيقه ۶۳ مصطفی حقی ‌پور)، مهدی کيانی، ابوالفضل جليلی، رسول خطيبی (از دقيقه ۸۰ علی عليزاده) و عرفان اولروم (از دقيقه ۴۹ مسعود ابراهيم‌زاده)

درگيری در يک بازی کم تماشاگر و نگرانی از پیامدها

نخستين بازی فصل دهم در کم تماشاگر ورزشگاه آزادی با برخوردهای خشونتباری همراه بود. خبرگزاری مهر هشدار داد: به نظر می‏رسد اگر مسئولان سازمان ليگ فدراسيون فوتبال در همين ابتدای کار به فکر چاره‏انديشی نباشند، در ادامه شاهد اتفاقات ناخوشانيدی در ليگ دهم خواهيم بود.

به گزارش خبرنگار اين رسانه از ورزشگاه آزادی: کمتر از ۱۰ هزار تماشاگر تراکتورسازی در ضلع جنوبی ورزشگاه مسقر شده بودند و در پيش از آغاز بازی حواشی بسياری را رقم زدند. طرفداران تراکتورسازی که فصل نهم را با شور و حرارتی خاص به پايان برده بودند در آغاز ليگ دهم عملکرد نااميد کننده‌ای داشتند و اقداماتی انجام دادند که قطعا عواقب خوبی برای آنها نخواهد داشت.

پيش از آغاز بازی طرفداران تراکتورسازی با پرتاب بطری و شعارهای ناشايست شرايط را برای برگزارکنندگان مسابقه و عکاسانی که پشت دروازه اين تيم مستقر شده بودند، سخت و دشوار کردند.

دقايقی پيش از آغاز نيمه دوم طرفداران تيم تراکتورسازی تبريز در جايگاه جنوب غربی ورزشگاه با تماشاگران پرسپوليسی کنار اين جايگاه درگير شدند و به پرتاب بطری و اشيائ ديگر اقدام کردند. نيروی انتظامی فاصله اين دو گروه تماشاگر را افزايش داد و درگيری به شعار عليه يکديگر بدل شد.

درگيری تماشاگران طرفدار دو تيم تراکتورسازی و پرسپوليس و پرتاب بطری در نيمه نخست نشان از نخستين برخورد خشونتبار در اين فصل بود که به گزارش خبرگزاری فارس «پرتاب بطری از سوی تماشاگران تبريزی به سمت طرفداران پرسپوليس و از نکات عجيب و منفی اين ديدار بود».

توقف قهرمان در خانه راه آهن

سپاهان، تيم مدافع عنوان قهرمانی ليگ برتر در نخستين گام در برابر تيم راه آهن به سرمربيگری رسول کربکندی، يک بر يک متوقف شد.
در ورزشگاه اکباتان امين متوسل‌زاده، بازيکن فصل پيش تيم مقاومت شيراز در دقيقه ۳۳ راه آهن را پيش انداخت، اما در نيمه دوم رضا عنايتی، بازيکن سالهای گذشته استقلال و فصل پيش در امارات در دقيقه۵۱ گلزنی کرد و تيم امير قلعه نويی را از شکست رهانيد.

سايپا در کرج با تک گل مهدی خيری در دقيقه ۶۳ ده نفره تيم صبای قم را شکست داد.

امين منوچهری مهاجم تيم سايپا با خطای عمد کارت قرمز گرفت و به هنگام خروج از زمين با اعتراض شديد هواداران سايپا روبرو شد. او پس از واکنشی تند نسبت به معترضان پيراهن خود را به زمين کوبيد.

تيم تازه صعود کره نفت تهران با تساوی يک بر يک با ملوان در بندر انزلی، نخستين امتياز را در ليگ برتر کسب کرد. ملوان با گل دقيقه ۲۹ محمد نزهتی نيمه نخست را با برتری به رختکن رفت، اما در نيمه دوم مهدی رفيعی در دقيقه ۵۵ کل تساوی بخش را برای ياران حسين فرکی به ثمر رساند.

صنعت نفت آبادان نیز توانست در اولین بازی خود در لیگ دهم شاهین بوشهر را در خانه شکست دهد. این بازی که در گرمای چهل درجه در بوشهر برگزار شد دو بر یک به نفع صنعت نفت آبادان به پایان رسید. گل‌های اين بازی را رسول ميرطرقی در دقيقه ‪ ۲۸‬و روح الله عرب در دقيقه ‪ ۶۹‬برای تيم صنعت نفت آبادان و ايمان حيدری در دقيقه ‪۷۶‬برای شاهين بوشهر به ثمر رساندند.

رقابتها بدون حضور افشين قطبی

خبرگزاری دانشجويان ايران گزارش داد که در روز نخست ليگ برتر دهم، از افشين قطبی، سرمربی تيم ملی فوتبال و دستيارانش در هيچ ورزشگاهی خبری نبود.

ايسنا يادآور شد: کسی نمی ‌داند که قطبی در هلند است، يا برگشته يا اينکه در راه بازگشت به تهران است!... تا دوباره در ذهن‌های پرسشگر اين سوال مطرح شود که وظيفه سرمربی تيم ملی چيست؟ مگر به غير از اين است که در روزهای تعطيلی اردو های تيم ملی، اعضای کادر فنی تيم ملی بايد به ورزشگاه‌های مختلف سرک بکشند تا وضعيت بازيکنان تيم‌های مختلف را برای دعوت به تيم ملی مورد ارزيابی قرار بدهند؟

به نوشته ايسنا افشين قطبی اين روزها حاميان زيادی در بين مردم و رسانه‌ها ندارد. کمتر اتفاق می ‌افتد که هر حرکت و تصميم قطبی با واکنش مثبت همراه شود. نه رسانه‌ها از تصميم‌های سرمربی تيم ملی چندان حمايت می ‌کنند و نه مربيان ليگی همراه او می ‌شوند. ايسنا يادآور شده است که تلفن همراه او و مدير برنامه اش خاموش است و ای ميلی از سوی او هم ارسال نمی شود تا آنجا که فدراسيون فوتبال به عنوان تنها حامی او نيز به خشم آمده است.
XS
SM
MD
LG