لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۱۵

استقلال لیگ نهم را با پيروزی آغاز کرد


درنخستين روز ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس، تيم استقلال تهران در دفاع از عنوان قهرمانی اش، تيم سپاهان را در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی يک بر صفر شکست داد.

تک گل پيروزی استقلال با ضربه خوب اميدرضا روانخواه به ثمر رسيد. بازی بدون گل به دقيقه ۶۲ رسيد که در يک ضد حمله فرهاد مجيدی، بازيساز اين روز استقلال از راست گريخت و با پاسی عالی فرصت گلزنی را به اميد رضا روانخواه داد تا استقلال از رقيب ديرين پيش افتد و سپاهان با همه تلاشش به گل تساوی بخش نرسد.

در اين بازی فرهاد مجيدی در غياب جان واريو و جباری، يک بازيساز موفق و موثر بود.

مسابقه دو تيم استقلال و سپاهان، به عنوان دو تيم رده نخست فوتبال ايران بدون حضور تماشاگر و با شرايط بسيار بد پخش تلويزيونی، در نيمه نخست بدون گل به پايان رسيد.

در نيمه دوم بازی شکل بهتری به خود گرفت. امير قلعه نويی که فصل پيش استقلال را به قهرمانی فوتبال ايران رساند، در اين بازی رهبری تيم سپاهان را در دست داشت. صمد مرفاوی سرمربی تيم استقلال بود.

تيم استقلال: وحيد طالب ‌لو - هادی شکوری - پژمان منتظری – هاشم بيگ زاده - اميرحسين صادقی - اميد روانخواه - فرهاد مجيدی (آرش برهانی از دقيقه ۷۳) -– خسروحيدری – کيانوش رحمتی - سياوش اکبرپور (حسين کاظمی از دقيقه ۸۳) و رضا عنايتی (مهدی سيدصالحی از دقيقه ۲+۹۰).

گلهای علی کريمی و فريدون زندی

تيم تازه صعود کرده استيل آذين تهران به سرمربيگری حميد استيلی، ليگ برتر را در همدان با پيروزی دو بر صفر بر پاس آغاز کرد.

در دقيقه نوزده علی کريمی توپ را برای فريدون زندی، بازيکن پيشين باشگاههای آلمان و قبرس، فرستاد تا او دروازه پاس را باز کند و اعتراض پاسيها به ادعای موقعيت آفسايد زندی بی تاثير بماند.

علی کريمی خود با يک ضربه پنالتی موفق در دقيقه ۸۸، پيروزی استيل آذين را از هر ترديدی خارج کرد. پاس با سرمربيگری منصور پورحيدری به ميدان آمد. عليرضا منصوريان مجوز سرمربيگری تيم ليگ برتری پاس را نداشت.

پیروزی ذوب آهن

ذوب آهن اصفهان، نايب قهرمان فصل پيش و قهرمان جام حذفی در خانه اش سه بر صفر سايپای کرج را شکست داد و با گرفتن بهترين نتيجه، نخستين پيشتاز فصل شد.

برای ذوب آهن جواد آشتيانی (گل به تيم خود) در دقيقه چهارم، محسن مسلمان در دقيقه ۲۴ و اسماعيل فرهادی در دقيقه ۸۳ گلزنی کردند.

پس از ذوب آهن بايد به پيروزی با ارزش تيم مقاومت شيراز اشاره کرد که در خانه تيم پيکان قزوين را دو بر صفر شکست داد. علی محمد دهقان در دقيقه ۵۷ و شهرام گودرزی در دقيقه ۸۵ برای ياران داود مهابادی گل زدند.

بنا به گزارش خبرگزاری فارس تماشاگران پيکان در پايان بازی با انتقاد از حميد درخشان (سرمربی اين فصل پيکان)،علی اضغر مديرروستا، سرمربی فصل گذشته پيکان را تشويق کردند.

مسابقه دو تيم استقلال اهواز و ابومسلم خراسان در جنوب به تساوی يک بر يک رسيد. فرانک آتسو، مدافع پيشين پرسپوليس در دقيقه ۳۲ ميزبان را پيش انداخت، اما سعيد خانی در دقيقه ۷۷ گل تساوی بخش ابومسلم را زد.

تيمهای ملوان انزلی و شاهين بوشهر هم در بندر جنوب ايران يک بر يک شدند. مهران جعفری در دقيقه ۱۹ به ملوان برتری داد، اما ضربه پنالتی رضا باديانی در دقيقه ۷۶ نتيجه را برابر کرد.

مس ده نفری با پرسپوليس مساوی کرد

در نخستين روز شروع نهمين ليگ برتر تيم مس کرمان در يک مسابقه پرگل در حالی مسابقه باخته را به سه بر سه بدل کرد، که ده نفری شده بود.

بنا بر گزارشهای خبرگزاريهای ايرنا و فارس، در ورزشگاه کم تماشاگر کرمان از افشين قطبی، سرمربی تيم ملی، بر خلاف فصلهای گذشته استقبالی به عمل نيامد.

در اين مسابقه پرگل ادينيو، مهاجم برزيلی در دقيقه های ۳۶ و ۸۲ و روح الله بيگدلی در دقيقه ۵۴ برای مس گل زدند و گلهای پرسپوليس توسط هادی نوروزی در دقيقه های ۲۵ و ۴۲ و شيث رضايی در دقيقه ۷۵ به ثمر رسيد. اين نخستين مسابقه پرسپوليس به سرمربيگری کرانچار (کرانيکار) کروآت بود.

پيروزی راه آهن

در مسابقه نخست نهمين ليگ برتر فوتبال ايران تيم راه آهن شهر ری در حالی دو بر يک تيم فولاد اهواز به رهبری لوکا بوناچيچ را شکست داد که اين مسابقه بدون ارائه دليل از ورزشگاه راه اهن به ورزشگاه دستگردی اکباتان، متعلق به نيروی انتظامی انتقال يافته بود.

نيمه نخست اين مسابقه بدون گل بود، ولی در حضور حدود پانصد تماشاگر، نخستين گل ليگ با ضربه جواد شيرزاد در دقيقه ۵۴ برای فولاد به ثمر رسيد. اما دو دقيقه بعد ايمان حيدری بازی را برای راه آهن مساوی کرد و کمال کميابی نيا در دقيقه ۸۴ گل پيروزی را به ثمر رساند تا راه آهن به رهبری ارنی برانتس هلندی به نخستين سه امتياز دست يابد.
XS
SM
MD
LG