لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۳۹
در پايان هفته هفتم ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس، تيم پرسپوليس در اهواز يک بر يک در برابر فولاد متوقف شد تا ذوب آهن دو بر يک صبای قم را شکست دهد و به دليل تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپوليس باز پيشتاز شود.

در هوای گرم اهواز و در حضور حدود ۱۵ هزار تماشاگر، هر دو گل پرسپوليس و فولاد در نيمه نخست به ثمر رسيد و در نيمه دوم مهاجمان دو تيم فرصتهای گل را هدر دادند.

در پی ارسال يک ارسال توپ از راست توسط عليرضا محمد، با ضربه سر غلامرضا رضايی توپ در مسير حرکت محمد نوری قرار گرفت و او با يک دريبل به موقع از محوطه راست جريمه با ميثاق معمارزاده تک به تک شد تا با يک ضربه دقيق در دقيقه ۳۶ به سپيدپوشان اين روز پرسپوليس برتری دهد.

برتری پرسپوليس کم دوام بود و در چهارمين دقيقه وقت تلف شده نيمه نخست، اميد خورج با سود بردن از کندی دو دفاع ميانی پرسپوليس در روی خط جريمه با يک ضربه نوک پا پاس عمقی سيامک سرلک را به گل تساوی بخش بدل کرد و دروازه پرسپوليس را گشود.
پرسپوليس با اين تساوی ۱۶ امتيازی شد.

بازيکنان تيم فولاد اهواز: ميثاق معمارزاده، جابا مجيری، اميد خورج، علی حمودی، کريم شاهوردی، سيامک سرلک (کاپيتان)، رضا معقولی (از دقيقه ۸۶ سجاد عباسی)، بختيار رحمانی، روح الله بيگدلی (از دقيقه ۷۵ آندره رينالدو)، آرش افشين (از دقيقه ۸۲ مهدی مومنی) و مهرداد جماعتی. سرمربی: مجيد جلالی

بازيکنان تيم پرسپوليس: عليرضا حقيقی، عليرضا محمد، سپهر حيدری، شيث رضايی (کاپيتان)، سعيد حلافی (از دقيقه ۵۷ مجتبی زارع)، مازيار زارع، محمد نوری (از دقيقه ۷۴ کريم باقری)، مهدی شيری (از دقيقه۶۱ تياگو)، غلامرضا رضايی و هادی نوروزی. سرمربی: علی دايی
ديدار مدير کل حراست با علی دايی

پيش از پرواز پرسپوليس به اهواز علی دايی نتوانست در آخرين جلسه تمرين تيمش حضوری کامل داشته باشد. در پشت درهای بسته تاجيک، مديرکل حراست سازمان تربيت بدنی يک ساعت و نيم با سرمربی پرسپوليس گفت و گو داشت تا مانع شکايت دايی از مسوولان فدراسيون فوتبال به فيفا شود.

اين مساله بر سر قرارداد دوران مربيگری دايی در تيم ملی است که به تازگی بروز کرده و کميته استيناف فدراسيون فوتبال به زيان سرمربی پيشين تيم ملی رای داده است. پيش از اين حبيب کاشانی، سرپرست باشگاه پرسپوليس هم در جلسه معرفی بازيکنان اخلاق ليگ برتر فوتبال ايران به خبرنگاران گفته بود که سعی می کند مانع شکايت دايی شود.
علی دايی در پايان تنها گفت که تاجيک از دوستان نزديک اوست.

سه گل و اخراج ديرهنگام

در فولادشهر و در حضور حدود ۲ هزار تماشاگر ذوب آهن در نبردی سنگين صبای قم را دو بر يک شکست داد. مسابقه تا دقيقه ۶۶ بدون گل بود تا سرانجام ايگور کاسترو دروازه صبا را گشود. در دقيقه ۸۲ محمد حسينی بار ديگر ارزشهای خود را به عنوان پديده اين فصل با گلزنی نشان داد تا پيروزی و پيشتازی دو باره تيم اصفهانی به واقعيت نزديکتر شود.

اما در دقيقه ۸۷ فرزاد حاتمی يکی از گلهای خورده را برای صبا جبران کرد تا بازی احساسی او در آخرين دقيقه به اخراج مستقيم او منجر شود.

ذوب آهن با ۱۶ امتياز وتفاضل گل ۵+ بر پرسپوليس هم امتياز و دارای تفاضل گل ۴+ در صدر جدول رده بندی برتری ميلی متری دارد. استقلال و صنعت نفت با ۱۲ امتياز به ترتيب سوم وچهارم هستند.

شکست صنعت نفت در انزلی

ملوان با برتری دو بر يک بر صنعت نفت آبادان برای تيمهای پيشتاز گام مثبتی برداشت.

در ورزشگاه تختی انزلی رسول نويد کيا بار ديگر برای صنعت نفت گلزنی کرد تا تيم جنوبی به فاصله بيست دقيقه ای يک پيروزی با ارزش ديگر برسد. اما مهرداد اولادی در دقيقه ۷۰ هنر گلزنی از نقطه پنالتی را بار ديگر به رخ کشيد. اين گل مقدمه گل پيروزی پژمان نوری در دقيقه ۸۰ بود.

شکست استيل آذين از تراکتور

استيل آذين با بازگشت علی کريمی به جمع يارانش در حضور حدود ۵ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه تختی تهران با تک گل محمد نصرتی مغلوب تراکتورسازی تبريز شد. گل پيروزی تيم تبريزی در دقيقه ۵۹ به ثمر رسيد.

در اين مسابقه بيشتر تماشاگران هوادار تيم تراکتورسازی بودند. علی کريمی در نشست مطبوعاتی مسابقه گفت که دشمن اصلی استيل آذين در خود اين تيم است! او در حالی به تيم پيوست که مصطفی آجورلو، دستور دهنده اخراج کريمی هنوز مديرعامل تيم است.

در پرگل ترين مسابقه شب دوم هفتمين هفته ليگ برتر تيم پيکان مسابقه دو بر يک باخته در خانه شهرداری تبريز را چهار بر دو به پيروزی رساند.

در حضور حدود ۴ هزار تماشاگر امير ميربزرگی در دقيقه دو، جهانگير عباسی در دقيقه ۵۹، مجيد خدابنده لو در دقيقه ۷۴ و عليرضا عباسفرد در دقيقه ۹۰ برای تيم مهمان گل زدند و دو گل شهرداری را شهرام گودرزی در دقيقه نه و کارلوس سوآرز در دقيقه ۲۵ به ثمر رساندند.

شاهين در بوشهر تيم راه آهن را دو بر صفر شکست داد. گل‌ های‌ شاهين را منصور تنهايی در دقيقه ۴۹ و ايمان حيدری در دقيقه ۵۳ به ثمر رساندند. عبدالله کرمی از شاهين در دقيقه ۸۸ با دريافت دومين کارت زرد از زمين اخراج شد.

ديدار تيمهای پاس و سايپا هم در همدان دو بر دو به تساوی رسيد.

با سفر تيم ملی به چين و کره جنوبی و انجام مسابقه های دوستانه در روزهای ۱۲ شهريور با تيم ملی چين و ۱۶ شهريور با تيم ملی کره جنوبی، رقابتهای ليگ برتر تا بازگشت تيم ملی تعطيل است.
XS
SM
MD
LG