لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۵۰

ليگ برتر فوتبال ايران؛ توقف استقلال و ذوب‌آهن برابر شاهين و فولاد


در آغاز هفته سی و دوم ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس، دو تيم استقلال و ذوب آهن در تعقيب سپاهان پيشتاز به تساويهای نا اميدکننده ای در برابر حريفانشان دست يافتند: استقلال در خانه شاهين بوشهر بدون گل و ذوب آهن در ميزبانی فولاد يک بر يک متوقف شدند.

اين دو نتيجه باعث شد تا اگر سپاهان در بعد از ظهر روز جمعه در خانه صنعت نفت برنده شود، جشن قهرمانی زودهنگام را برپا سازد. سپاهان پيش از بازی در آبادان نسبت به استقلال سه امتياز و ۱۰ گل تفاضل گل بيشتر در اندوخته دارد.

ذوب آهن با ۵۷ امتياز بيشتر به رقابت با استقلال برای نايب قهرمانی اميدوار است. با يک بر ديگر برای سپاهان فقط بر پايه حسابهای دور از تصور تکرار قهرمانی فصل پيش تيم اصفهانی تهديد می شود.

دروازه های دور از افت و خيز


در بوشهر دروازه های دو تيم به دور از تلاش توقف ناپذير مردان ميان ميدان، روز آرامی را سپری کرد و چندان تهديدی نشد.

دو تيم به يک بازی زمينی و پاسهای پياپی روی آورده بودند، اما چند پاس بلند عمقی برای استقلال خطرساز شد که يک بار با فرار سريع ستار زارع با خطای هند محمد محمدی يک اخطار برای دروازه بان استقلال به همراه داشت. اين ضربه آزاد چسبيده به خط جريمه برای عمادرضا و شاهين، سودی در بر نداشت.

مسابقه پر افت وخيز دو تيم استقلال و شاهين در نيمه نخست تماشايی تر بود. بازی تهاجمی هر دو تيم و سرعت بازی گرچه به گل منجر نشد اما سرد و بی روح نبود. زيباترين لحظه نيمه نخست شليک از راه دور ايمان مبعلی را مجيد غلامی دروازه بان بوشهر به بالای دروازه منحرف کرد.

در نيمه دوم برخوردها بيشتر و زيبايی بازی کاهش محسوسی داشت. در اين نيمه به نظر آمد دو تيم بيشتر متوجه گل نخورن بودند تا در آخرين پيکارهای پايان فصل به شکستی سرنوشت ساز دست به گريبان نشوند. درگيريهای تن به تن و سختگيرانه دو تيم، بازيکنان تکنيکی دو تيم را از کار انداخت و پاسها بيشتر با اشتباه همراه بود.

در دقيقه ۸۶ ضربه از راه دور مهدی نوری يک لحظه تماشاگران بوشهری را نيم خيز کرد که توپ با فاصله ای اندک از کنار دروازه استقلال عبور کرد. دو دقيقه بعد با اشتباه هادی شکوری، عباس پورخسروانی فرصت يافت تا با محمدی تک به تک شود؛ ولی ضربه اش دقيق نبود. اين دو جرقه گرمی ديرهنگامی به بازی بخشيد. اما باز گلی حاصل نشد.

در غياب فرهاد مجيدی و هوار ملا محمد تيم استقلال قدرت گلزنی به مانند روز نفت آبادان را به همراه نداشت.

استقلال با اين بازيکنان در بوشهر پرتماشاگر بازی کرد: محمد محمدی – هادی شکوری، پژمان منتظری، اميرحسين صادقی (کاپيتان)، مهدی اميرآبادی – جواد شريفات(از دقيقه ۷۶ فردين عابدينی)، فرزاد آشوبی، مجتبی جباری، ايمان مبعلی –مهدی سيدصالحی و آرش برهانی(از دقيقه ۲ + ۹۰ کيانوش رحمتی). سرمربی: پرويز مظلومی.

کابوس يک نيمه شکست برای ذوب آهن

همزمان با مسابقه بدون گل استقلال با شاهين تيم ذوب آهن از فولاد اهواز ميزبانی کرد و نيمه نخست يک بر صفر از شاگردان مجيد جلالی عقب بود. اما ذوب آهن در پايان به تساوی يک بر يک نائل آمد.

فولاد در فولادشهر در دقيقه ۴۲ توسط باکاری ياکيته به گل برتری رسيد؛ اما مهدی رجب‌زاده در دقيقه ۶۴ گل تساوی بخش را با يک ضربه تماشايی از پيشت محوطه جريمه وارد دروازه فولاد کرد.

ذوب آهن با اين تساوی ۵۷ امتيازی شد.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG