لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۴۳
تيم ملی فوتبال ايران در يک ديدار تدارکاتی در ورزشگاه آزادی با پيروزی يک بر صفر بر تيم ملی ايسلند مهيای مسابقه شنبه آينده با تيم ملی اردن شد.

ابتدا بازی رفت تيم ملی ايران و اردن در چارچوب مسابقات مقدماتی جام ۲۰۱۱ ملتهای آسيا در ورزشگاه آزادی را برگزار خواهد شد و هفته پس از آن دو تيم در امان اردن به پيکار هم می روند.

در حضور اندک تماشاگران که تعداد آنها به هزار نفرنمی رسيد، تيم ملی با چهره ای متفاوت، در نيمه نخست بازی هماهنگتری نسبت به گذشته نشان داد، اما تک گل پيروزی بخش در دقيقه هشتم نيمه دوم با فرار و ارسال خوب مهرزاد معدنچی و ضربه تمام کننده کريم انصاری فرد به ثمر رسيد.

گل بازيکن تازه نفس نيمه دوم باعث شد تا ايسلند بيشتر حالت تهاجمی به خود بگيرد و ايران چشم به ضد حمله به ياری بازيسازی محمد نوری و پژمان نوری در ميانه ميدان و سرعت مهاجمانی چون انصاری فرد و محمدرضا خلعتبری داشته باشد.

در تيم ملی پژمان نوری، احسان حاج صفی و آندرانيک تيموريان چهره موفقی داشتند و محمدرضا خلعتبری در کار تمام کنندگی به مانند بازيهای گذشته نبود.

ايسلند در غياب بازيکنان اصلی و لژيونر در برابر تيم ملی ايران قرار گرفت. شاخص ترين غايب تيم ايسلند ايدور گوديادنسن، عضو پيشين تيمهای چلسی و بارسلونا و بازيکن فعلی تيم موناکو بود که در هر سه تيم يادشده هيچگاه بازيکن کليدی و ثابت نبوده است.

افشين قطبی تيم ملی را با اين آرايش به ميدان فرستاد: مهدی رحمتی- هاشم بيگ زاده ( از دقيقه ۶۵ حسين کعبی)، هادی عقيلی، محمد نصرتی(کاپيتان)، احسان حاج صفی- فرهاد مجيدی (از دقيقه ۴۰ کريم انصاری فرد)، آندرانيک تيموريان، پژمان نوری، مهرزاد معدنچی ( از دقيقه ۸۰ اميرحسين فشنگچی)، محمدرضا خلعتبری و ارش برهانی (از نيمه دوم محمد نوری).

جواد نکونام و مسعود شجاعی چهره های شاخص و غايب تيم ملی بودند که به دليل پيکار برگشت تيم اوساسونا با تيم خرز در جام حذفی پادشاهی اسپانيا نتوانستند در اين آزمايش حضور داشته باشند.

ايسلند به عنوان يک تيم رده سوم در قاره صاحب فوتبال اروپا در رقابتهای مقدماتی جام جانی ۲۰۱۰ در گروه نهم با تيمهای ملی هلند، اسکاتلند، نروژ و مقدونيه پيکار کرد و پس از همه تيمها پنجم شد.

از نتايج خوب اين تيم می توان به دو تساوی با نروژ نام برد که در ريکاويک يک بر يک و در اسلو دو بر دو کرد. تنها پيروزی اين تيم يک بر صفر بر تيم ملی مقدونيه بود که در ريکاويک بدست امد. هلند هر دو بازی با ايسلند را برد.

پرخاش قطبی به خبرنگاران!

افشين قطبی پس از برتری يک بر صفر ايران بر ايسلند در گفت و گوی پس از مسابقه از پرسشهای خبرنگاران عصبانی شد.

او در واکنش به خبرنگاری که گفت: «تيم ملی ايسلند با پنج بازيکن اصلی خود به ايران آمده نه ۱۱ بازيکن» گفت: همين پنج تا هم بهتر از هيچی است.

سرمربی تيم ملی فوتبال ايران از خبرنگاران خواست خوبی های تيم ملی را ببينند و اضافه کرد: «با توجه به مشکلات اقتصادی و عدم تمايل برخی از تيم ها برای بازی در ايران ناچاريم بهترين گزينه را برای ديدارهای دوستانه انتخاب کنيم مانند تيم هايی همچون ايسلند را.»

قطبی در واکنش به خبرنگارانی که به تعداد اندک تماشاگران حاضر در ورزشگاه اشاره می کردند گفت: «چرا همه چيز را منفی می بينيد؟ تماشاگران از تيم ملی فوتبال کشورمان انتظار دارند به مانند تيمهای بزرگ اروپايی بازی کنند. اگر تيم ملی مطابق انتظار تماشاگران عمل کند آنها نيز به ورزشگاه می آيند.. من نمی دانم امروز چند تماشاگر در ورزشگاه بودند . من آنها را نشمردم.»
XS
SM
MD
LG