لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۱۲

جشنواره هنرمندان ايرانی در شارجه


در اين نمايشگاه که در پاطوق هنری شارجه ، قنات قصبا، برگزار می شود و آثار هنرمند ايرانی به نمايش گذاشته می شود.

هنرمندان ايرانی در شش حوزه فيلم، عکس، نقاشی، مجسمه سازی، تئاتر و موسيقی از روز دهم ماه مه در دومين شهر بزرگ امارات متحده عربی آثار خود را به نمايش عموم گذاشتند.


در اين نمايشگاه که در پاطوق هنری شارجه ، قنات قصبا، برگزار می شود، علاوه بر آثار هنرمند جوان ايرانی برخی فیلم های مطرح نیز به نمايش گذاشته می شود.


از فيلم هايی که تا کنون با حضور کارگردانان آنها در اين جشنواره به نمايش درآمده است می توان به مستند ۳۶ دقيقه ای پير حرا ساخته مهوش شيخ الاسلامی و مستند دماغ به سبک ايرانی از مهرداد اسکوئی اشاره کرد .


اين جشنواره به همت گروه هنری دنا و به سرپرستی فرح اصولی برپا شده است و من سال هاست که با اين گروه آشنا هستم و مادرم گيزلا وارگاسيانی يکی از اعضای اين گروه است و معتقدم حضور گروهی ما در اين دست جشنواره ها ، تجربه های خوبی را در اختيارمان خواهد گذاشت و به معرفی هنر ايران زمين به ساير کشورها کمک خواهد کرد
یاسیمین سینایی

همچنين قرار است فيلم های داستانی عروس آتش از خسرو سينائی و روسری آبی از رخشان بنی اعتماد نيز در شب های آتی به نمايش عموم گذاشته شود.


از ساير هنرمندانی که در بخش هنرهای تجسمی در اين نمايشگاه حضور دارند می توان به فرح اصولی نقاش، ياسمين سينایی مجسمه ساز و علی زارعی عکاس نام برد.


ياسمين سينايی فرزند خسرو سينایی فيلمساز ايرانی است و با مجموعه ای به نام سايه ها در جشنواره حضور يافته است.


خانم سينايی که فارغ التحصيل رشته گرافيک از دانشگاه الزهرا تهران است در باره سفرش به شارجه به راديو فردا گفت : «اين جشنواره به همت گروه هنری دنا و به سرپرستی فرح اصولی برپا شده است و من سال هاست که با اين گروه آشنا هستم و مادرم گيزلا وارگاسيانی يکی از اعضای اين گروه است و معتقدم
حضور گروهی ما در اين دست جشنواره ها ، تجربه های خوبی را در اختيارمان خواهد گذاشت و به معرفی هنر ايران زمين به ساير کشورها کمک خواهد کرد».


برای مشاهده تصاویر ارسالی خبرنگار رادیو فردا از شارجه اینجا کلیک کنید


در بخش موسيقی اين جشنواره گروه دختران آوين در تاريخ ۲۰ و۲۲ مه ، ‌اجرای برنامه خواهد پرداخت .
همچنين چند نمايش تئاتر با حضور هنرمندانی همچون سميرا سينايی، محمد کرمانی نسب و خسرو محمودی در تاريخ ۲۱و۲۳ مه، به روی صحنه خواهد رفت.


جشنواره هنر ايرانی تا۳۰ ‪ مه در قنات قصبا شهر شارجه بر پا خواهد بود.


XS
SM
MD
LG