لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۳:۴۲

«يک گردشگر ژاپنی در جنوب ايران ناپديد شد»


در مردادماه سال جاری دو گردشگر بلژيکی در منطقه فهرج در نزديکی مرز استان های کرمان و سيستان و بلوچستان ربوده شدند که پس از مدتی با دخالت دولت ايران اين دو نفر آزاد شدند

وزارت امورخارجه ژاپن روز سه شنبه اعلام کرد که يک مرد ۲۳ ساله تبعه اين کشور در جنوب ايران «ربوده» شده و از سرنوشت وی اطلاعی در دست نيست.


به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، اين مقام وزارت امورخارجه ژاپن که نخواست نامش فاش شود، گفت سفارت اين کشور در تهران شامگاه روز دوشنبه از حادثه «ربوده شدن» اين شهروند ژاپنی مطلع شده و به نظر می رسد همچنان اين فرد در اسارت «گروگانگيران» باشد.


اين مقام وزارت امورخارجه ژاپن حاضر نشد اطلاعات بيشتری درباره محل و نحوه ربوده شدن اين شهروند ژاپنی ارايه کند.


در همین زمینه، خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، به نقل از منابع آگاه در منطقه اعلام کرد که «در پی ربودن يک مرد ‪ ۲۳‬ساله ژاپنی در استان کرمان، نيروهای امنيتی و انتظامی منطقه طی عملياتی، تلاش گسترده و وسيعی را برای شناسايی و ردگيری عوامل آن بکار بسته‌اند».


به گزارش ایرنا، این شهروند ژاپنی «روز دوشنبه به قصد تماشای ارگ قديم از محل اقامت خود در شهر بم خارج که توسط افراد مسلح ربوده شد».


در همين حال خبرگزاری کيوتو گزارش داده است که اين شهروند ژاپنی شامگاه روز دوشنبه با سفارت ژاپن در تهران تماس تلفنی برقرار کرده و گفته است که هنگام مسافرت در جنوب ايران توسط يک گروه مسلح به گروگان گرفته شده است.


همچنین، اين مقام وزارت امورخارجه ژاپن از تماس ماساهيکو کوميرا، وزير امورخارجه ژاپن، با منوچهر متکی، وزير امورخارجه ايران خبر داده است.


خبرگزاری کيوتو گزارش داده است که اين تبعه ژاپن شامگاه روز دوشنبه با سفارت ژاپن در تهران تماس تلفنی برقرار کرده و گفته است که هنگام مسافرت در جنوب ايران توسط يک گروه مسلح به گروگان گرفته شده است

از سوی ديگر خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که اين جوان ۲۳ ساله ژاپنی دانشجو است و ازماه مه ( ارديبهشت ماه) تا کنون در سفر خارج از ژاپن به سر می برده است.


گزارش های دريافتی مشخص نکرده اند که اين گردشگر ژاپنی در کدام استان جنوبی ايران ناپديد شده است.


اين در حالی است که در مردادماه سال جاری دو گردشگر بلژيکی در منطقه فهرج در نزديکی مرز استان های کرمان و سيستان و بلوچستان ربوده شدند که پس از مدتی با دخالت دولت ايران اين دو نفر آزاد شدند.


بخش فهرج در ۶۰ کيلو متری بم واقع شده و آخرين نقطه شهری استان کرمان در حاشيه مرز سيستان و بلوچستان قرار دارد.


منطقه سيستان و بلوچستان که از مسيرهای اصلی عبور مواد مخدر از افغانستان به کشورهای ديگر است همواره از مشکل نا امنی و ربودن اتباع خارجی رنج می برد.


در سال های اخير ده ها نفر در جريان حملات افرادی که «اشرار» خوانده می شوند جان خود را از دست داده و يا توسط آنها ربوده شده اند.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG