لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۳۷

لئوناردو دی کاپريو در نقش لنين؟


یک کارگردان روسی با لئوناردو دی کاپريو برای ایفای نقش لنین مذاکره کرده است.

لئوناردو دی کاپريو ستاره ۳۳ ساله هاليوود به منظور مذاکره برای ايفای نقش ولاديمير ايليچ لنين (۱۹۲۴ – ۱۸۷۰)، رهبر انقلاب بلشويکی روسيه در سال ۱۹۱۷، انتخاب شده است.


اين خبری است که روزنامه سان چاپ بريتانيا و برخی خبرگزاری ها آن را منتشر کرده اند.


اين فيلم با نام «مغز لنين» قرار است توسط الکساندر دربروديانسکی، که بيشتر به فيلمنامه نويس شهرت دارد، ساخته شود.


به نوشته خبرگزاری آلمان از مسکو، آژانس اينترفکس دو روز پيش نوشت، دربروديانسکی، در اين باره گفته است: «ما عکس های دی کاپريو را با جوانی لنين مقايسه کرديم. شباهت حيرت آور است! او می تواند اين نقش را بدون گريم بازی کند. اين ستاره سينما خطوط چهره اسلاوی و حالات مشابهی با لنين دارد.»


به همين خاطر تهيه کنندگان فيلم در نظر دارند با لئوناردو دی کاپريو برای ايفای چنين نقشی مذاکره کنند.


  • «داستان فيلم «مغز لنين» علمی – تخيلی سرشار از خنده، در باره ساختن يک لنين جديد توسط دانشمندان روس است که در سال ۲۰۲۴ در ايالات متحده آمريکا انقلاب سوسياليستی بپا می کند.»
الکساندر دربروديانسکی

دربروديانسکی، که نوشتن فيلمنامه«مغز لنين» را به تازگی آغاز کرده می گويد اين فيلم، فيلمی کمدی خواهد بود که بودجه در نظر گرفته شده برای آن حدود ۱۳ ميليون يورو می باشد.


دربروديانسکی ادامه می دهد: «داستان اين فيلم علمی – تخيلی سرشار از خنده، در باره ساختن يک لنين جديد توسط دانشمندان روس است که در سال ۲۰۲۴ در ايالات متحده آمريکا انقلاب سوسياليستی بپا می کند.»


صاحب نظران عرصه سينما در روسيه از طرح اين فيلم استقبال کرده اند.


آندری پلاخوف، مديره انجمن منتقدين سينما در روسيه در باره ساخت چنين فيلمی می گويد: «لنين سال هاست که به نمادی از فرهنگ پاپ تبديل شده است اکنون چرا نتواند به موضوع شوخی تبديل شود؟»


مدير جشنواره بين المللی فيلم مسکو، خانم ناتاليا سمينا نيز می گويد: «اين را ديگر همه تقريبا می دانند که دی کاپريو ريشه ای اسلاوی دارد. اجداد مادری او مهاجرينی بودند که از روسيه به آلمان مهاجرت کردند.»


اتفاقا مادر بزرگ لئوناردو دی کاپريو که هلنه ايندنبيرکن نام داشت چند روز پيش در سن ۹۳ سالگی در آلمان درگذشت و لئوناردو که وابستگی زيادی به وی داشت به همين خاطر به آلمان سفر کرده بود.


لئوناردو دی کاپريو هم اکنون نيز در حال گفت و گو با کوئنتين تارانتينو برای ايفای نقشی در هفتمين فيلم بلند وی با نام «حرامزاده های بی شرف» Inglorious Bastards می باشد که در آن قرار است براد پيت نيز بازی کند.XS
SM
MD
LG