لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۰۹
مسابقه حساس نيمه پايانی جام حذفی فوتبال ايران بين پرسپوليس و صبای قم ۱۲۰ دقيقه بدون گل بود و در ضربه های پنالتی چهار بر سه به سود تيم پرسپوليس پايان يافت. پرسپوليس برای مسابقه پايانی و صعود به ليگ قهرمانان آسيا به پيکار گسترش فولاد تبريز می رود.

۹۰ دقيقه مسابقه سرد و بی روح دو تيم ليگ برتری در وقت تلف شده و ۳۰ دقيقه وقت اضافی هيجان انگيز و داغ شد. در وقت اضافی و به خصوص در ضربه های پنالتی در شرايط باد و باران شديد انجام گرفت.

پرسپوليس به رهبری علی دايی در حالی به مسابقه پايانی رسيد که در ميان شگفتی همگان تيم ذوب آهن اصفهان، تيم جامدار حذفی، نايب قهرمان فصل پيش و رده دومی اين فصل ليگ برتر در تبريز دو بر صفر مغلوب نماينده تبريزی ليگ يک شد.

فینال با ضربات پنالتی

در حضور نزديک به ۷۰ تماشاگر حاضر در ورزشگاه آزادی در وقت معمول ۹۰ دقيقه و وقت اضافی، بازی بدون گل به پايان رسيد تا سرنوشت به ضربه های پنالتی سپرده شود.

در نيمه نخست پس از شليک خوب عادل کلاه کج از راه دور و واکنش مثبت ارشاد يوسفی، يخ بازی برای لحظه هايی آب شد و از دقيقه ششم برای چند دقيقه برتری از آن پرسپوليس بود.

اما بازی خوب جابر انصاری و بازيسازی محمد نوری چند موقعيت خطرناک برای عليرضا حقيقی به وجود آمد و شليک ناگهانی و محکم داود حقی توپ را از کنار دروازه عبور داد تا صبا به حالت طبيعی خود بازگردد. حالت تهاجمی پرسپوليس و ضد حمله های صبای قم گرچه بازی را به تعادل کشاند اما مهاجمان در برابر مدافعان ناکام بودند.

نيمه دوم در لحظه های پايانی با حمله های پرسپوليس بازی گرمی ديرهنگامی داشت. اين گرمی با ضربه های ناگهانی تياگو، بازيکن تازه نفس و موقعيت حسين بادامکی هيجان ديرهنگام را به اوج رساند. اما بازی به وقت اضافی کشيد و با وجود برتری نفری پرسپوليس و همچنين تلاش برای تمام کردن کار به ضربه های پنالتی کشيد. در شروع وقت اضافی با اخراج مرتضی کاشی، صبا ده نفری بازی را به پايان برد.

پس از هدر رفتن نخستين ضربه پنالتی پرسپوليس، برق ورزشگاه برای چند دقيقه ای قطع شد!

در پنج ضربه نخست دو تيم سه بر سه مساوی شدند و در نخستين ضربه تک به تک پرسپوليس با ضربه کريم باقری به جام رسيد. اما بی ترديد مرد اول ضربه های پنالتی عليرضا حقيقی بود که دوضربه پنالتی را دفع کرد و دو ضربه صبايی ها يکی به بيرون رفت و آخری به ديرک افقی خورد.

گسترش فولاد در فينال

در حضور حدود ۲۵۰۰۰ تماشاگر در ورزشگاه سهند تبريز تيم گسترش فولاد اين شهر با پيروزی دو بر صفر ذوب‌آهن، مدافع عنوان قهرمانی را شکست داد و به پيکار پايانی جام حذفی فوتبال ايران راه يافت.

شکست سوم ذوب آهن پس از ناکامی در برابر الوحده امارات، استقلال تهران و گسترش فولاد، نشان از مشکلات بدنی اين تيم در سه جبهه داشت.

شاگردان منصور ابراهيم‌زاده متفاوت با شرايط اوج خود مقهور تيم با روحيه و مصمم تبريزی به رهبری فرهاد کاظمی بود. گلهای ناصر آذرکيوان در دقيقه ۱۶ و سيلاس در دقيقه ۸۸ باعث شد تا غول کشهای آذربايجان از ليک يک به مسابقه پايانی راه يابند و برای رسيدن به ليگ قهرمانان آسيا نياز به عبور از يک تيم ليگ برتری ديگر در آخرين گام داشته باشد.

در هوای بارانی تبريز گل تساوی بخش محمدرضا خلعتبری از سوی داور هند تشخيص داده شد. حمله های بازيکنان ذوب آهن يکی پس از ديگری خنثی شد و در دقيقه ۱+۹۰ يدالله جهانبازی، داور مسابقه يک پنالتی به سود مردان ذوب آهن اعلام کرد که حسن اشجاری توپ را به بالای دروازه زد.
XS
SM
MD
LG