لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ تهران ۲۲:۵۸

هفته سی و دوم ليگ برتر؛ تساوی پرسپولیس و مس در روزشگاه آزادی


در آخرين بازی روز نخست از هفته سی و دوم ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس هم طلسم تساوی نشکست و پرسپوليس با مس کرمان در حالی يک بازی بدون گل را سپری کرد که مس در ورزشگاه آزادی برتر از سرخپوشان بود.

نمايش برتر مس در برابر پرسپوليس و ناکامی مهاجمان اين تيم در نيمه نخست باعث شد تا در بين دو نيمه گروهی از هواداران تيم پرسپوليس به سوی حبيب کاشانی، سرپرست باشگاه پرسپوليس بروند و از او بخواهند که علی کريمی را برای فصل آينده به تيم پرسپوليس بازگرداند.

کاشانی در پاسخ به اين خواسته از هواداران خواست که پرسپوليس را در جريان دو جام داخلی و ليگ قهرمانان مورد حمايت قرار دهند. او همچنين در اين مورد که آيا علی دايی در فصل ديگر می ماند و يا نه هم فقط سکوت کرد.

مسابقه با برتری مس اغاز شد ولی رفته رفته پرسپوليس بر بازی احاطه پيدا کرد. در دقيقه ۱۹ هادی نوروزی به عنوان تنها مهاجم پرسپوليس يک فرصت عالی را هدر داد. فرصتی که ديگر کمتر نصيب تيمی شد که هوادارانش را از دست داده است. در نيمه دوم کفه ترازو بار ديگر به سود ياران صمد مرفاوی سنگين شد. نقطه اوج خطر برای پرسپوليس ادينيو، گلزن برزيلی بود.

در اين نيمه مس بازی هماهنگتر و يکدست تری از ميزبان نشان داد و چند بار چنان خطر تا بيخ گوش دروازه حقيقی پيش رفت و نظم دفاعی را برهم ريخت. در بدترين لجظه اين بهم ريختگی برخورد حقيقی با سپهر حيدری به مصدوميت شديد سپهر و اعزام او به بيمارستان انجاميد. برای انتقال او به بيمارستان ۱۵ دقيقه مصدوم منتظر آمدن آمبولانس بود.

در دقيقه ۸۵ ضربه آزاد ادينيو از فاصله ۲۵ متری به زير ديرک افقی دروازه خورد و روی خط گل فرود آمد. اين ضربه جرقه ای بود تا شليک وحيد هاشميان از کنار دروازه مس رد شود و ضربه قوس دار قاسم دهنوی به زحمت توسط حقيقی راهی کرنر شود... و دست کم لحظه های پايانی را از شکل يکنواختش خارج کند.

پرسپوليس با اين تساوی صاحب ۵۴ امتياز شد. روز يکشنبه نتيجه مسابقه تراکتورسازی با صبا در قم سرنوشت رده چهارم در اين هفته را مشخص می کند.

در حالی که تماشاگر مسابقه در ورزشگاه بزرگ ازادی بين ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ نفر گزارش شد، پرسپوليس در غياب محرومانش، همچنان با مشکل بازيکن، به ويژه در خط حمله دست به گريبان بود. ضمن إن که مصدوميت شديد کاپيتان سپهر حيدری هم بر کار دفاعی اين تيم چنان تاثير نامطلوب داشت که مس هر لحظه تا آستانه گل پيروزی پيش رفت.

پرسپوليس: عليرضا حقيقی – حميد علی عسگری، سپهر حيدری (کاپيتان)، (از دقيقه ۵۶ هادی شکوری)، مجتبی شيری، سکو برت، تياگو فراگا - محسن آقازمانی، مازيار زارع، حسين بادامکی(از دقيقه ۷۵ اشپيتيم آرفی) – هادی نوروزی و محمد منصوری (از دقيقه وحيد هاشميان). سرمربی: علی دايی.

مس کرمان: ارشاد يوسفی - قاسم دهنوی، پيروز قربانی، ميلاد فخرالدينی، شجاع خليل‌زاده - عادل کلاه‌کج، محمد منصوری، مصطفی سيفی، کيوان امرايی، مهرداد پولادی، ادينهو (کاپيتن). سرمربی: سرمربی: صمد مرفاوی.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG