لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۰۷:۱۲

شون کانری بار ديگر در جيمز باند؟


شون کانری، بازيگر ۷۷ ساله اسکاتلندی عکس از (AFP)

شون کانری، بازيگر ۷۷ ساله اسکاتلندی در گفت و گو با يک روزنامه انگليسی اعلام کرد که مايل است بار ديگر در فيلمی از سری فيلم های جيمزباند ايفای نقش کند اما اين بار نه در نقش جيمزباند که در نقش شخصيت بدجنس فيلم!


شون کانری در اين باره گفت: «بازی در جيمزباند و در نقش منفی را رد نمی کنم اما فکر نمی کنم که به من مبلغ زيادی به اين خاطر بپردازند. تهيه کنندگان برای نقش های ديگر اين فيلم پول زيادی نمی پردازند و فقط به بازيگر نقش جيمزباند خوب پول می دهند؛ عليرغم اين که در زمان من اين طور نبود.»


شون کانری که با بازی در نخستين فيلم جيمزباند به نام دکتر نو در سال ۱۹۶۲، شهرتی جهانی يافت، هفت بار در اين نقش ظاهر شده است.


جيمزباند شخصيتی است که ايان فلمينگ اولين بار در سال ۱۹۵۲ در کتاب خود خلق کرد.


در اين داستان جيمزباند ۰۰۷ مامور سازمان اطلاعات بريتانيا به شيوه های بديع و ابزارهای پيشرفته به جنگ با جنايتکاران و تبهکاران می رود.


نقطه ضعف اين شخصيت زرنگ، خونسرد و خوش مشرب، زنان زيبا هستند که همواره نقشی اغواگر را دارند.


به جز دکتر نو، شون کانری با بازی در فيلم های ديگری از اين مجموعه با نام های: از روسيه همراه با عشق (۱۹۶۳)، پنجه طلايی (۱۹۶۴)، تاندربال (۱۹۶۵)، شما فقط دو بار زندگی می کنيد (۱۹۶۷)، الماسها ابدی اند (۱۹۷۱)، هرگز نگو هرگز (۱۹۸۴) نقش جيمزباند را جاودانه کرد.


پس از شون کانری، بازيگران ديگری در مجموعه فيلم های جيمزباند در اين نقش ظاهر شده اند. جرج لازنبی، راجر مور، تيموتی دالتون، پيرس بروسنان و دانيل کريگ، به ترتيب جيمزباندهای بعدی بودند.


پيش از اين، به هنگام ساخت کازينو رويال (۲۰۰۶)، يکی ديگر از فيلم های جيمزباند، تهيه کنندگان فيلم و شون کانری مذاکراتی برای بازی مجدد کانری در اين فيلم داشتند که به سرانجامی نرسيد.


کازينو رويال موفق ترين و پرفروش ترين فيلم جيمز باند در تاريخ سينما است که در ۶۴ کشور جهان به نمايش درآمد و بيش از ۴۵۰ ميليون دلار فروش کرد.


پيش از اين فيلم، پر فروش ترين فيلم جيمز باند روزی دگر بمير بود (۱۹۹۷) که حدود ۴۳۰ ميليون دلار درآمد داشت.


شون کانری، پس از نمايش کازينو رويال، بازی دانيل کريگ در نقش جيمزباند را «عالی» توصيف کرد و منتقدين نيز آخرين جيمزباند را يادآور نقش های شون کانری در اين سری فيلم ها دانستند.


فيلم تازه مجموعه جيمزباند را، که در کلمبيا پيکچرز به نام باند ۲۲ خوانده می شود، مارک فورستر کارگردانی خواهد کرد و دانيل کريگ بار ديگر در نقش جيمزباند بازی خواهد کرد. گفته می شود اکران اين فيلم که به نوعی ادامه کازينو رويال خواهد بود؛ از هفتم نوامبر سال ۲۰۰۸ آغاز خواهد شد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG