لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۲۶
پس از ۹۵ روز بازداشت در سلول انفرادی، دو بار اعتصاب غذای خشک و تر و دو بار ملاقات حضوری با خانواده ، نسرين ستوده ، وکيل دادگستری و فعال حقوق زنان بار ديگر اعلام کرده است که دست به اعتصاب غذای خشک خواهد زد.

رضا خندان، همسر اين وکيل دادگستری، به راديو فردا می گويد که دليل آغاز دوباره اعتصاب غذای خشک نسرين ستوده، بی پاسخ ماندن درخواست هايش سبب شده که او بار ديگر دست به اعتصاب غذا بزند.

به گفته رضا خندان، شرايط جسمی نسرين ستوده برای تحمل اعتصاب غذا مناسب نيست و احتمالا بار ديگر به بهداری زندان اوين منتقل خواهد شد.

آن گونه که رضا خندان می گويد نسرين ستوده پس از که با خبر شد که قرار بازداشت موقتش تمديد شده، درخواست آزادی اش به قيد وثيقه رد شده و شرايط نگهداری اش در بند ۲۰۹ زندان اوين تغيير نخواهد کرد، دست به اعتصاب غذا زده است.

نسرين ستوده که وکالت تعدادی از زندانيان سياسی بعد از وقايع انتخابات رياست جمهوری را بر عهده دارد، ۹۵ روز پيش بازداشت شد.

وی به اقدام عليه امنيت ملی، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنيت و همکاری با کانون مدافعان حقوق بشرمتهم شده است.

پيش از اين خانم ستوده در اعتراض به شرايط زندان نزديک به دوهفته ، اعتصاب غذا کرده بود که با درخواست فعالان حقوق زنان و وعده مسئولان بر تغيير شرايط نگهداری اش، به اعتصاب غذايش پايان داده بود.

با اين که دادگاه رسيدگی به اتهامات اين وکيل دادگستری، هفتم مهرماه برگزار شد اما تاکنون قاضی پرونده حکم وی را صادر نکرده است.
  • 16x9 Image

    رویا کریمی مجد

    رویا کریمی مجد روزنامه‌نگاری را در سال ۱۳۷۱ در ایران آغاز کرد و اردیبهشت ۱۳۸۷ به رادیو فردا پبوست. او تهیه‌کنندگی برنامه هفتگی صدایی دیگر را که به بررسی مسایل زنان اختصاص دارد، برعهده دارد.  در سال ۲۰۱۵ میکروفن طلایی جشنواره رادیویی نیویورک به  برنامه رادیویی «سنت تیغ» که رویا کریمی مجد آن را تهیه کرده بود تعلق یافت. 

XS
SM
MD
LG