لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۰۷

اعتراض دانشجويان به حضور احمدی نژاد در دانشگاه تهران


یکی از تجمع های اعتراضی در دانشگاه تهران در سال گذشته
به گزارش رسانه های خبری مخالفان دولت در ايران، به دنبال حضور محمود احمدی نژاد در دانشگاه تهران، دانشجويان اين دانشگاه دست به تجمع زده و شعار هايی عليه وی سر داده اند.

به گزارش «کلمه» و «جرس»، محمود احمدی نژاد که روز شنبه برای شرکت در همايشی به دانشگاه تهران رفته بود، با تجمع اعتراضی دانشجويان روبه رو شده است.

اين همايش در بزرگداشت آيت الله مرتضی مطهری با عنوان «حکمت» در سالن ابن سينای دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شده است.

طبق اين گزارش به دنبال حضور بدون اطلاع قبلی محمود احمدی نژاد در دانشگاه تهران، دانشجويان به «تجمع بزرگی» دست زده و شعارهايی عليه وی سر داده اند.

به گزارش رسانه های خبری مخالفان، حضور نيروهای امنيتی و گارد در اين مراسم چشم گير بود و انها مانع حضور دانشجويان معترض به داخل سالن شده اند.

رسانه های خبری تعداد دانشجويان معترض را بين يک تا دو هزار نفر ذکر کرده اند.

طبق اين گزارش ها دانشجويان پس از تجمع مقابل درب سالن ابن سينا، به سمت سردر دانشگاه تهران رفته و شعارهايی نظير«دولت کودتا، نمی خواهيم، نمی خواهيم»، «نصرمن الله و فتح قريب، مرگ بر اين دولت مردم فريب»، «احمدی حيا کن، دانشگاه رو رهاکن»،«مرگ بر ديکتاتور»، «يا حسين، ميرحسين»،«موسوی زنده باد، کروبی پاينده باد» و «ديکتاتور بدونه به زودی سرنگونه » سر داده اند.

در جريان حوادث پس از انتخابات ايران، دانشگاه ها ی ايران شاهد تجمع های اعتراضی دانشجويان به نتيجه انتخابات بود.

د رهمين زمينه، در ۲۵ خردادماه ۱۳۸۸، سه روز پس از انتخابات رياست جمهوری که آقای احمدی‌نژاد پيروز آن اعلام شد، تحصن دانشجويان ساکن کوی دانشگاه تهران در خيابان اميرآباد، با حمله و تيراندازی نيروهای امنيتی جمهوری اسلامی و لباس‌شخصی‌ها به خشونت کشيده شد.

تشکل‌های دانشجويی ايران به دنبال اين حادثه اعلام کردند که در حمله نيروهای امنيتی به کوی دانشگاه تهران دست‌کم پنج دانشجو کشته شده و صدها نفر بازداشت شده‌اند.

سپس، پس از نزديک به هشت ماه، در اسفندماه سال ۱۳۸۸ فيلمی در رسانه‌های شهروندی از جمله يوتيوب منتشر شد که ظاهراً توسط نيروهای لباس‌شخصی گرفته شده و حمله نيروهای امنيتی و انتظامی ايران به کوی دانشگاه و توهين و ضرب و جرح دانشجويان ساکن کوی را نشان می‌داد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG