لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۰۵

افزایش قربانیان حمله انتحاری هفته گذشته در نزدیکی کویته پاکستان


پلیس پاکستان روز شنبه، ۱۵ مهرماه، اعلام کرد که شمار قربانیان حمله انتحاری هفته گذشته که در نزدیکی شهر کویته در یک عبادتگاه شیعیان رخ داد به ۲۴ نفر افزایش یافته است.

این حمله انتحاری روز پنج‌شنبه هفته گذشته در یک عبادتگاه مملو از شیعیان در روستایی در ۴۰۰ کیلومتری شهر کویته در استان بلوچستان پاکستان رخ داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جمعه شب گذشته چهار تن از این زائران شیعه که به بیمارستان منتقل شده بودند جان باختند و به این ترتیب شمار قربانیان این حمله به ۲۴ تن رسید.

به گفته یک مقام پلیس پاکستان، هنوز بیش از ۲۰ تن دیگر از مجروحان و زخمی‌های این حمله انتحاری در بیمارستان تحت مداوا هستند و حال برخی از آنها وخیم است.

بنا بر گزارش‌ها، پنج کودک و یک زن و دو مأمور پلیس نیز در میان قربانیان این حادثه بودند.

ساعاتی پس از وقوع این حمله، گروه حکومت اسلامی، داعش، مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

گروه داعش در کنار دیگر گروه‌های سنی افراطی مسئولیت چندین حمله انتحاری را در ماه‌های اخیر به‌ویژه در بلوچستان پاکستان بر عهده گرفته است.

از جمله در تابستان سال جاری دست‌کم ۷۵ مسلمان شیعه دیگر در پی دو حمله انتحاری در شمال غربی پاکستان جان خود را از دست دادند.

در اردیبهشت‌ماه سال جاری هم داعش مسئولیت یک حمله انتحاری دیگر را بر عهده گرفت که دست‌کم ۲۵ کشته و ۵۰ مجروح بر جای گذاشت.

هدف این بمب‌گذاری کاروان قائم مقام رئیس مجلس سنای پاکستان، عبدالغفور حیدری، اعلام شد که در شهر «مَستونگ» در شمال شرق استان بلوچستان در تردد بود.

XS
SM
MD
LG