لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۱:۳۹

«دست‌کم ۳۰ تن» در حمله داعش به ارتش و حامیان اسد در پالمیرا کشته شدند


سربازان ارتش سوریه در حال نبرد با نفرات داعش نزدیک پالمیرا؛ مه ۲۰۱۵

بنا بر گزارش‌ها در جریان حمله نفرات داعش به یک پایگاه نظامی در نزدیکی منطقه باستانی پالمیرا، «دست‌کم ۳۰ نفر» از نیروهای ارتش سوریه و شبه‌نظامیان حامی بشار اسد، «از جمله شماری از شهروندان ایرانی»، کشته شده‌اند.

رویترز به نقل از سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه و شماری از ساکنان اطراف پالمیرا می‌گوید گروه موسوم به «حکومت اسلامی»، با استفاده از نفرات انتحاری‌کننده و خودروهای مسلح زرهی، عصر یکم خرداد ماه به پایگاهی در نزدیکی سد پالمیرا حمله کرد.

این حمله تنها یک روز پس از آن انجام شده که ارتش سوریه از بیرون راندن شبه‌نظامیان داعش از منطقه‌ای در اطراف شهر دمشق، و کنترل کامل مناطق اطراف پایتخت طی جنگ داخلی هفت ساله، خبر داد.

نیروهای ارتش سوریه و حامیان بشار اسد هفته‌ها مشغول نبرد با نفرات داعش، برای بازپس‌گیری اردوگاه یرموک و منطقه حجرالاسود بودند.

گروه داعش، طی جنگ داخلی سوریه، دو بار موفق شد کنترل پالمیرا را در دست گیرد. افراد داعش دست به تخریب آثار باستانی پالمیرا زده و در میانه باقی‌مانده این تمدن قدیمی اسیران خود را گردن زدند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یکی از ساکنان شرق حمص می‌گوید افراد داعش از مخفی‌گاه‌های خود در بیابان‌های اطراف دست به حمله به ارتش و شبه‌نظامیان حامی اسد زده‌اند و دست‌کم ۳۰ تن از آن‌ها را کشته‌اند.

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید دست‌کم ۲۶ نفر کشته شده‌اند که بیش از نیمی از آن‌ها «شبه‌نظامیان غیر سوری، از جمله شهروندان ایران» هستند.

شبکه‌های اجتماعی نزدیک به دولت سوریه فهرستی از ۱۶ تن از افسران و سربازان ارتش سوریه منتشر کرده‌اند که در جریان حمله کشته شده‌اند.

مقام‌های ایرانی هنوز واکنشی به گزارش‌ها نشان نداده‌اند.

مشخص نیست چه تعدادی از نیروهای داعش در جریان وقایع کشته یا زخمی شده‌اند.

با استفاده از گزارش رویترز|ت.ت
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG