لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۷:۵۸

فرمانده نیروی هوایی ارتش: بی‌صبرانه آماده محو اسرائیل از روی زمین هستیم


عزیز نصیرزاده می‌گوید «با قوت در حال فراگیری دانش لازم برای ... نابودی اسرائیل» هستیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران می‌گوید که «جوانان نیروی هوایی بی‌صبرانه و با تمام وجود آماده نبرد با رژیم صهیونیستی و محو آنها از روی زمین هستند.»

عزیز نصیرزاده، روز دوشنبه، ۱ بهمن، در مصاحبه با وب‌سایت باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیما، گفت: «نسل فعلی و آینده ما بی‌صبرانه و با تمام وجود آماده نبرد با رژیم صهیونیستی و محو آن‌ها از روی زمین هستند».

وی اضافه کرد: «نسل‌های بعدی ما با قوت در حال فراگیری دانش لازم برای روز موعود و نابودی اسرائیل هستند».

این سخنان در حالی بیان می‌شود که اسرائیل نسبت به «حضور نظامی» جمهوری اسلامی در سوریه و در همسایگی خود ابراز نگرانی کرده و به سرکوب نظامی این حضور مشغول است.

در ماه‌های گذشته اسرائیل بارها مواضع متعلق به ایران در سوریه را مورد هدف قرار داده و در همین راستا گادی آیزنکوت، رئیس وقت ستاد کل ارتش اسرائیل، گفته است که این کشور از سال ۲۰۱۷ به این سو به «هزاران» هدف ایرانی در سوریه حمله کرده‌است.

در آخرین مورد نیز ارتش اسرائیل بامداد دوشنبه در بیانیه‌ای خبر داد که مواضع نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه را هدف حملات خود قرار داده‌است.

اسرائیل به سوریه هشدار داده از اقدام تلافی‌جویانه علیه خاک یا نیروهای آن کشور خودداری کند.

تأکید عزیر نصیرزاده، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی بر «محو» اسرائیل «از روی زمین» در حالی بیان می‌شود که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، اخیرا گفته است که «ما هیچ وقت در پی نابودی هیچ کشوری نبوده‌ایم».

محمد جواد ظریف در مصاحبه با هفته‌نامه فرانسوی لوپوئن افزوده بود: «اما در باره آنچه که به ما مربوط می‌شود، ما چه موقع گفتیم که اسرائیل را نابود می‌کنیم؟ فقط یک نفر را پیدا کنید و به ما نشان دهید که این حرف را زده باشد. هیچ کس چنین حرفی نزده است».

او درباره سخنان دیگر مقامات جمهوری اسلامی درباره «محو اسرائیل» نیز گفته بود که آیت‌الله خمینی گفته بود «اسرائیل از صفحه روزگار محو خواهد شد… [یعنی] اسرائیل با این سیاست‌هایی که دنبال می‌کند به این سرنوشت مبتلا خواهد شد… نه این که می‌خواهد آن را نابود کند».

این سخنان آقای ظریف در حالی بیان می‌شود که با استناد به نوارها و فیلم‌های موجود از سخنان روح‌الله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، وی اسرائیل را «غده سرطانی» نامیده و گفته بود «ما اگر دست‌مان برسد تا آخرشان را قطع می‌کنیم».

از سوی دیگر، رهبر و دیگر مقامات تهران بارها از «محو» اسرائیل سخن گفته‌اند و آیت‌الله علی خامنه‌ای تأکید کرده است که این کشور «۲۵ سال آینده را نخواهد دید».

سپاه پاسداران همچنین چندین بار بر روی موشک‌های خود عبارت «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود» را به زبان عبری نوشته است.

سازمان ملل متحد، آمریکا، اتحادیه اروپا و شماری دیگر از کشورها بارها از حملات لفظی مقام‌های ارشد ایران علیه اسرائیل انتقاد کرده و تهدید به نابودی اسرائیل را شدیداً محکوم کرده‌اند.

با استفاده از وب‌سایت باشگاه خبرنگاران جوان، و رادیو فردا / ا.م / پ.پ
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

دیدن نظرات (۱۸۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG